Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spojena skola vazovova stare mesto maps.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: maps.google.com
14. apríla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto pokračuje v zámere vytvorenia Spojenej školy Vazovova

Zámer vytvorenia Spojenej školy Vazovova odsúhlasili poslanci staromestského zastupiteľstva v novembri 2019.

Mestská časť Staré Mesto pokračuje v uskutočňovaní zámeru vytvoriť Spojenú školu Vazovova. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove. Zámer zlučovať aj ďalšie školy avizoval tiež predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Spojená škola má vzniknúť zlúčením Základnej školy (ZŠ) Vazovova a Gymnázia J. Papánka, výsledkom má byť moderná vzdelávacia inštitúcia s dvomi organizačnými zložkami – ZŠ s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka a Gymnáziom Jána Papánka s možnosťou bilingválneho vzdelávania v anglickom jazyku. Zriaďovateľom Spojenej školy bude Bratislavský samosprávny kraj (BSK),“ uviedol Števove.

Zrušenie ZŠ Vazovova

Zámer vytvorenia Spojenej školy Vazovova odsúhlasili poslanci staromestského zastupiteľstva v novembri 2019. Ďalším krokom je zrušenie ZŠ Vazovova, respektíve jej vyradenie zo siete ZŠ.

Ide o nevyhnutný krok, ktorý predchádza vytvoreniu nového právneho subjektu, vzdelávacej inštitúcie Spojená škola Vazovova,“ uvádza Staré Mesto. Návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zrušení ZŠ Vazovova je zverejnený na Úradnej tabuli miestneho úradu Bratislava-Staré Mesto a občania sa k nemu môžu vyjadriť v pripomienkovom konaní do 21. apríla. VZN budú schvaľovať poslanci miestneho zastupiteľstva 28. apríla.

Projekt Spojenej školy prezentovali predstavitelia Starého Mesta a BSK rodičom a pedagógom na spoločnom stretnutí v septembri 2019.

Súhlasné stanovisko

Súhlasné stanovisko so zriadením Spojenej školy vyjadrili viac ako dve tretiny zúčastnených rodičov, pričom takmer všetci rodičia plánujú, že ich deti budú pokračovať v štúdiu na Gymnáziu J. Papánka,“ uvádza mesto.

Spájanie stredných a základných škôl je cestou k skvalitňovaniu vzdelávania nielen na Slovensku. Tam, kde to možnosti dovolia, budeme pokračovať v spájaní škôl,“ povedal predseda BSK Juraj Droba. Na projekte sa podieľal aj poradca pre školstvo BSK Branislav Gröhling (SaS), ktorý sa stal v marci ministrom školstva.

ZŠ Vazovova a Gymnázium J. Papánka tvorili na začiatku 50-tych rokov minulého storočia jeden vzdelávací celok. V rôznych časových obdobiach potom dochádzalo k ich rozdeľovaniu a opätovnému zlučovaniu. V 70-tych rokoch minulého storočia sa škola pretransformovala na gymnázium, od ktorého sa neskôr odlúčila základná škola.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X