Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vyhliadkove koleso stare mesto vajanskeho nabrezie 3.jpg
Foto: ilustračné, www.facebook.com
16. novembra 2020 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto pomohlo najviac koronakrízou ohrozené sektory, odpustilo časť z daní a dostalo dotácie

V rámci svojich kompetencií podporila mestská časť lokálny gastrobiznis, miestnu kultúru a cestovný ruch.

Staré Mesto podporilo tri sektory, ktoré boli v tomto roku najviac ohrozené koronakrízou. O konkrétnych opatreniach informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová na zastupiteľstve.

Mestská časť podnikla kroky, ktoré by dopad krízy mali aspoň čiastočne zmierniť. V rámci svojich kompetencií podporila lokálny gastrobiznis, miestnu kultúru a cestovný ruch,“ uviedla starostka. Na júnovom zastupiteľstve mestská časť schválila odpustenie 50 percent z dane za užívanie verejného priestranstva pre terasy gastronomických prevádzok a kaviarní.

Úľava bola stanovená finančným oddelením vo výške, akú rozpočet Starého Mesta dokáže zvládnuť bez zásadného dopadu na ostatné segmenty,“ doplnila mestská časť.

Pomoc kultúre

Ďalším najpostihnutejším segmentom je kultúra. Vedenie a finančné oddelenie Starého Mesta preto pripravilo analýzu uskutočniteľnosti a následne sme hľadali možné formy pomoci,“ povedala starostka Aufrichtová.

Na júnovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva poslanci schválili presun časti financií, ktoré Staré Mesto dostalo v rámci pomoci v boji proti koronavírusu, do staromestského Fondu architekta Weinwurma.

Neinvestičný fond tak mohol vyhlásiť aj výzvu na kultúrne projekty COVID-19 – Kultúra, pričom celková výška dotácie bola 14-tisíc eur,“ vysvetlila mestská časť.

Cestovný ruch

Rozvoju cestovného ruchu sa venuje mestská organizácia Bratislava Tourist Board (BTB). „Staré Mesto prispelo k jeho rozvoju inštaláciou vyhliadkového kolesa na Rázusovom nábreží – Bratislava zhora,“ uviedla mestská časť.

Vyhliadkové koleso bolo na nábreží inštalované od 1. júla do 30. septembra.

Dočasný objekt sa stal projektom, ktorý prospel nielen letnej atmosfére mesta, ale aj miestnej kultúre a domácemu cestovnému ruchu. Organizácia BTB ho zaradila medzi odporúčané zaujímavosti v Starom Meste,“ vysvetlila mestská časť, podľa ktorej atrakcia priniesla zvýšenie návštevnosti a tržieb aj miestnym gastropodnikateľom.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X