Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Brnianska ulica maps google sk.jpg
ilustračné: maps.google.sk
11. júla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Staré Mesto požiadalo o vyhlásenie stavebnej uzávery na Brnianskej

Mestská časť Staré Mesto požiadala stavebný úrad o vyhlásenie stavebnej uzávery v zóne Brnianska – Patrónka. Dôvodom pre vyhlásenie stavebnej uzávery je spracovanie územného plánu zóny. V súčasnosti je pripomienkové konanie a minulý týždeň sa uskutočnilo verejné prerokovanie návrhu.

Vzhľadom na predchádzajúcu skúsenosť pri obstarávaní územného plánu zóny Chalupkova, keď sa novými konaniami stále menil pôvodný plán, sa mestská časť rozhodla požiadať stavebný úrad o vyhlásenie stavebnej uzávery,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Uzávera by mala pomôcť skrátiť proces obstarávania územného plánu zóny, ktorý by mohol byť dokončený v prvej polovici budúceho roka.

Mestská časť zaznamenala za posledné roky nárast záujmu investorov o územie v okolí Brnianskej ulice a prestavby rodinných domov na domy bytové. Časť územia sa nachádza v Pamiatkovej zóne Bratislava – centrálna mestská oblasť. Pre toto územie je spracovaný Územný plán hl. mesta SR Bratislava z roku 2007 v znení neskorších zmien a doplnkov, ktorý však nemá potrebnú podrobnosť a jednoznačnosť regulatívov. Mestská časť preto iniciovala obstarávanie územného plánu zóny Brnianska – Patrónka v snahe zachovať pre toto územie typickú zástavbu rodinných domov a vytvorenie jednoznačnej a podrobnej regulácie pre dané územie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X