Staré Mesto požiadalo o vyhlásenie stavebnej uzávery na Brnianskej

Brnianska ulica maps google sk.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Mestská časť Staré Mesto požiadala stavebný úrad o vyhlásenie stavebnej uzávery v zóne Brnianska – Patrónka. Dôvodom pre vyhlásenie stavebnej uzávery je spracovanie územného plánu zóny. V súčasnosti je pripomienkové konanie a minulý týždeň sa uskutočnilo verejné prerokovanie návrhu.

Vzhľadom na predchádzajúcu skúsenosť pri obstarávaní územného plánu zóny Chalupkova, keď sa novými konaniami stále menil pôvodný plán, sa mestská časť rozhodla požiadať stavebný úrad o vyhlásenie stavebnej uzávery,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. Uzávera by mala pomôcť skrátiť proces obstarávania územného plánu zóny, ktorý by mohol byť dokončený v prvej polovici budúceho roka.

Mestská časť zaznamenala za posledné roky nárast záujmu investorov o územie v okolí Brnianskej ulice a prestavby rodinných domov na domy bytové. Časť územia sa nachádza v Pamiatkovej zóne Bratislava – centrálna mestská oblasť. Pre toto územie je spracovaný Územný plán hl. mesta SR Bratislava z roku 2007 v znení neskorších zmien a doplnkov, ktorý však nemá potrebnú podrobnosť a jednoznačnosť regulatívov. Mestská časť preto iniciovala obstarávanie územného plánu zóny Brnianska – Patrónka v snahe zachovať pre toto územie typickú zástavbu rodinných domov a vytvorenie jednoznačnej a podrobnej regulácie pre dané územie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk