Staré Mesto predstaví plán záchrany budovy Majáku nádeje, zároveň chce podať trestné oznámenie na Pavla Ruska

Krízové centrum Maják nádeje
Foto: archívne, SITA

Žaloby zo strany Majáka nádeje majú od Pavla Ruska vymôcť takmer 250-tisíc eur.

Bratislavské Staré Mesto chce zachrániť Maják nádeje a podať trestné oznámenie na Pavla Ruska. „Zároveň sú pripravené žaloby na náhradu škody, ktoré budú podané zo strany Majáka nádeje ako poškodeného voči Ruskovi v celkovej výške takmer 250-tisíc eur,“ informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Na utorkovom zastupiteľstve mestská časť predstaví plán záchrany budovy Majáku nádeje pred konkurzom tak, aby ostal zachovaný verejnoprospešný účel tejto budovy. Ide o neziskovú organizáciu Starého Mesta, ktorú viedol Pavol Rusko.

V roku 2002 založila mestská časť Bratislava – Staré Mesto spolu s Nadáciou Markíza neziskovú organizáciu Maják nádeje za účelom poskytovania sociálneho poradenstva a služieb.

Maják nádeje vykonával svoju činnosť v budove na Karpatskej 24 k spokojnosti zakladateľov i klientov až do jari 2015, keď sa riaditeľom stal Pavol Rusko, ktorý protiprávnym konaním doviedol neziskovú organizáciu do exekúcie a nakoniec do likvidácie,“ uvádza Staré Mesto. Mestská časť ako likvidátor sa roky snažila zachrániť aspoň budovu na Karpatskej ulici.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom