Staré Mesto prenajme priestory v zrekonštruovanej budove na Štúrovej OZ Srdce autizmu

Budova stare mesto sturova srdce autizmu.jpg

Zároveň znížili pôvodnú cenu nájmu o jedno euro na štvorcový meter za mesiac.

Priestory v nedávno zrekonštruovanej budove na Štúrovej ulici 6 v Bratislave bude užívať občianske združenie Srdce autizmu.

Prenájom osobitným zreteľom na dobu neurčitú schválili poslanci mestskej časti Staré Mesto na utorkovom zastupiteľstve. Poslanci zároveň znížili pôvodnú cenu nájmu o jedno euro, teda na 5 eur na meter štvorcový za mesiac.

Mesačne tak zaplatí občianske združenie 835 eur. Informoval o tom v utorok hovorca mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Matej Števove.

Výnimočný priestor

Nebytový priestor na Štúrovej 6 sa Staré Mesto pokúšalo prenajať už viackrát, doteraz vždy neúspešne.

Priestor na Štúrovej 6 je výnimočným priestorom a je naozaj škoda, že dlho hľadal využitie,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Sme preto veľmi radi, že ho nakoniec našiel práve pre OZ Srdce autizmu, ktoré sa bude venovať deťom so špecifickými potrebami,“ uviedla.

Srdce autizmu

Združenie Srdce autizmu vzniklo v roku 2018 s cieľom podporiť a ochraňovať zdravie detí so zdravotným znevýhodnením formou vzdelávania detí a ich rodičov, poskytovať poradenstvo a konzultácie rodinám a podporovať edukačné a liečebné postupy.

Združenie spolupracuje so slovenskými aj zahraničnými odborníkmi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk