Staré Mesto rozšírilo svoju aplikáciu o GISplan aj susedskú burzu

aplikacia-vrakuna-telefon-mobil-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Do aplikácie chcú v budúcnosti začleniť aj mapu parkovacích miest a mapu bezpečnosti.

Bratislavská mestská časť Staré Mesto rozšírila svoju oficiálnu aplikáciu o susedskú burzu aj geografický informačný systém GISplan. Pomocou susedskej burzy môžu užívatelia jednoducho predať či darovať, čo nepotrebujú, a kúpiť, čo potrebujú. GISplan poskytuje rôzne informácie a dáta o Starom Meste, ako napríklad historickú mapu. Informoval o tom hovorca mestskej časti Staré Mesto Matej Števove.

GISplan je súčasťou oficiálnej internetovej stránky Starého Mesta. Mestská čast ho pre svoj rýchly a operatívny prístup verejnosti k údajom zaviedla aj do aplikácie Staré Mesto. „Do pozornosti dávam veľmi zaujímavú historickú mapu alebo mapu územného plánu, ktorá vznikla ako výsledok spolupráce s magistrátom na výmene dát. Pripravujeme mapu parkovacích miest a mapu bezpečnosti. V spolupráci s mestskou políciou a štátnou políciou hľadáme vhodné formy prezentácie a zverejnenia dát,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Mobilná aplikácia o Starom Meste funguje od mája 2019 a informuje o všetkých aktualitách tejto mestskej časti. Poskytuje informácie dôležitých telefónnych kontaktoch, odchodoch vlakov a autobusov a aktuality. Umožňuje užívateľom prečítať si aj online noviny. Z aplikácie môžu používatelia aj priamo kontaktovať miestny úrad a starostku. Aplikácia Staré Mesto je voľne dostupná a záujemcovia si ju môžu stiahnuť cez AppStore alebo ObchodPlay (GooglePlay).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk