Staré Mesto sa snaží nájsť riešenie prijateľné pre všetkých. Stretne sa s prevádzkovateľmi podnikov

Staré Mesto, námestie
ilustračné: depositphotos.com BRATISLAVA - AUGUST 1: Hlavne namestie square with Roland Fountain on August 1, 2013 in Bratislava, Slovakia. The Square is the heart of the Old Town of Bratislava.

V stredu sa v Staromestskej sieni miestneho úradu zídu predstavitelia mestského úradu s prevádzkarmi a vlastníkmi reštauračných zariadení na území Starého Mesta.

Vedenie mestskej časti chce s nimi prediskutovať návrh nového nariadenia o prevádzkových hodinách, aby tak predišlo špekuláciám o údajnej diskriminácii podnikateľov v centre mesta a uviedlo dôvody predkladania materiálu na rokovanie miestneho zastupiteľstva na pravú mieru.

V súčasnosti platné nariadenie o prevádzkových hodinách je podľa rozsudkov okresného a krajského súdu v rozpore so zákonom, preto ho miestne zastupiteľstvo musí revidovať. Súdy okrem iného namietajú, že Staré Mesto posudzuje žiadosti podnikateľov individuálne. Preto návrh nového nariadenia zavádza férový a transparentný systém, pričom rozdeľuje centrum mesta do troch zón.

„Nechceme zatvárať prevádzky, snažíme sa nájsť prijateľné riešenie pre všetkých – podnikateľov, obyvateľov aj samosprávu mestskej časti. Uvedomujeme si, že podniky priťahujú do centra mesta život a vôbec nie je v našom záujme brať návštevníkom centra to, čo v ňom majú radi. Na druhej strane treba myslieť aj na požiadavky rezidentov. Verím, že o tom spolu dokážeme hovoriť a nájdeme riešenie, ktoré bude prijateľné pre všetkých. Z tohto dôvodu chcem hovoriť aj s prevádzkovateľmi podnikov, pretože ma zaujíma ich názor,“ vyjadril sa starosta Radoslav Števčík.

V prípade, že sa situácia nevyrieši a súd nariadi súčasné nariadenie zrušiť, hrozí celoplošné nastavenie otváracích hodín všetkých prevádzok len do 22. hodiny.

O definitívnej podobe návrhu nového nariadenia rozhodnú poslanci miestneho zastupiteľstva 8. decembra 2015.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk