Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mýtny domček
ilustračné: SITA
19. septembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Staré Mesto si neprenajme Mýtny domček, podmienky prenájmu sú nevýhodné

Staré Mesto si neprenajme Mýtny domček pri Starom moste na staromestskom brehu Dunaja od hlavného mesta, ktoré ho má vo svojom vlastníctve. Na utorňajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva o tom rozhodli staromestskí poslanci s tým, že podmienky prenájmu nie sú pre mestskú časť výhodné.

Podľa starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka bol pôvodný zámer mestskej časti, aby budovu domčeka zverilo hlavné mesto do správy Starého Mesta. S tým mesto nesúhlasilo. Navrhlo prenájom, ale „podmienky sú pre mestskú časť nevýhodné najmä preto, že je tam doba neurčitá s možnosťou výpovede nájomnej zmluvy bez udania dôvodu, čo nepovažujeme pri investícii, ktorá sa pri Mýtnom domčeku očakáva, za férové zo strany magistrátu, a ďalšia vec je, že v prípade, že by aj došlo k takémuto ukončeniu nájomného vzťahu, mesto nie je ochotné nejakým spôsobom vynaložené náklady mestskej časti kompenzovať, aby si ich mestská časť mohla uplatniť ako náhradu škody,“ uviedol hlavné dôvody starosta, prečo sa staromestskí poslanci vyslovili na zasadnutí proti prenájmu domčeka od hlavného mesta. O prenájme Mýtneho domčeka staromestskej samospráve rozhodli bratislavskí mestskí poslanci ešte v júni tohto roka.

Mestská časť chce výhodnejšie podmienky

„Pokiaľ má mestská časť majetok zverený, tak podľa zákona nakladá s tým majetkom ako s vlastným. To znamená, že môže ho prenajímať, rekonštruovať, sú to jej peniaze a takisto napríklad príjmy z prenájmu toho majetku sú mestskej časti. Ale keď má majetok v nájme, stále je majetkom hlavného mesta, my sme len v pozícii štandardného nájomcu, teda tak ako sú nastavené zmluvné podmienky, iba tak my môžeme s tým majetkom nakladať,“ vysvetlila hlavné rozdiely medzi správou a nájmom vedúca legislatívno-právneho oddelenia Starého Mesta Iveta Hahnová.

Staré Mesto sa tak bude i naďalej uchádzať u hlavného mesta buď o zverenie Mýtneho domčeka do svojej správy, alebo o jeho prenájom, ale za výhodných podmienok pre mestskú časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X