Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Michalská ulica, Staré Mesto
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
23. júna 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Staré Mesto skončilo rok 2014 s prebytkom 618 406 eur

Staré Mesto skončilo vlaňajšie hospodárenie v pluse. Prebytok rozpočtového hospodárenia za minulý rok predstavuje 618 406 eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti Staré Mesto, ktorý dnes schválili staromestskí poslanci.

V bežnom rozpočte mestskej časti zostal reálny prebytok 174 422 eur. Z bežného rozpočtu išlo v minulom roku najviac na školstvo, kde dala samospráva vyše 7,2 milióna eur. Vyše 4,2 milióna eur zo staromestskej kasy zhltla verejná správa, väčšina z tejto sumy išla na chod miestneho úradu, zo zvyšku sa financovala práca poslancov, miestneho zastupiteľstva a starostky. Najviac peňazí do bežného rozpočtu priniesli dane.

Mestská časť ich výber predpokladala na úrovni 9 026 000 eur, no v skutočnosti sa podarilo vybrať 8 914 300 eur.

Na strane kapitálového rozpočtu Staré Mesto vykazuje reálny schodok 848 560 eur. Kým príjmy do kapitálového rozpočtu boli takmer 590-tisíc eur, výdavky prekročili 1,4 milióna eur. Takmer pol milióna eur išlo napríklad na cestnú dopravu.

Staré Mesto rekonštruovalo Michalskú ulicu, ale aj chodníky a komunikácie na Tajovského ulici. Investovať museli aj do spevnenia svahu na Žižkovej ulici, ktorý sa zosunul vlani v septembri po silných dažďoch. Mestská časť tiež zrekonštruovala chodníky v Medickej záhrade za 60-tisíc eur, či fontány v mestskej časti za 14-tisíc eur.

Takmer 140-tisíc eur stála výstavba nájomných bytov na Obchodnej ulici. Staré Mesto investovalo aj do vynovenia miestneho úradu, pribudol tam nový výťah, vybudovali bezbariérový vstup a úrad má aj novú klimatizáciu. Všetky tieto práce vyšli na 87-tisíc eur.

Prebytok z minulého roka Staré Mesto rozdelí medzi fondy mestskej časti. Do rezervného fondu pôjde 318 406 eur, do fondu rozvoja bývania poslanci schválili 200-tisíc eur a zvyšných 100-tisíc eur z prebytku hospodárenia ide do fondu na obnovu budov škôl a školských zariadení.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X