Staré Mesto skončilo rok 2014 s prebytkom 618 406 eur

Michalská ulica, Staré Mesto
ilustračné: maps.google.sk

Staré Mesto skončilo vlaňajšie hospodárenie v pluse. Prebytok rozpočtového hospodárenia za minulý rok predstavuje 618 406 eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti Staré Mesto, ktorý dnes schválili staromestskí poslanci.

V bežnom rozpočte mestskej časti zostal reálny prebytok 174 422 eur. Z bežného rozpočtu išlo v minulom roku najviac na školstvo, kde dala samospráva vyše 7,2 milióna eur. Vyše 4,2 milióna eur zo staromestskej kasy zhltla verejná správa, väčšina z tejto sumy išla na chod miestneho úradu, zo zvyšku sa financovala práca poslancov, miestneho zastupiteľstva a starostky. Najviac peňazí do bežného rozpočtu priniesli dane.

Mestská časť ich výber predpokladala na úrovni 9 026 000 eur, no v skutočnosti sa podarilo vybrať 8 914 300 eur.

Na strane kapitálového rozpočtu Staré Mesto vykazuje reálny schodok 848 560 eur. Kým príjmy do kapitálového rozpočtu boli takmer 590-tisíc eur, výdavky prekročili 1,4 milióna eur. Takmer pol milióna eur išlo napríklad na cestnú dopravu.

Staré Mesto rekonštruovalo Michalskú ulicu, ale aj chodníky a komunikácie na Tajovského ulici. Investovať museli aj do spevnenia svahu na Žižkovej ulici, ktorý sa zosunul vlani v septembri po silných dažďoch. Mestská časť tiež zrekonštruovala chodníky v Medickej záhrade za 60-tisíc eur, či fontány v mestskej časti za 14-tisíc eur.

Takmer 140-tisíc eur stála výstavba nájomných bytov na Obchodnej ulici. Staré Mesto investovalo aj do vynovenia miestneho úradu, pribudol tam nový výťah, vybudovali bezbariérový vstup a úrad má aj novú klimatizáciu. Všetky tieto práce vyšli na 87-tisíc eur.

Prebytok z minulého roka Staré Mesto rozdelí medzi fondy mestskej časti. Do rezervného fondu pôjde 318 406 eur, do fondu rozvoja bývania poslanci schválili 200-tisíc eur a zvyšných 100-tisíc eur z prebytku hospodárenia ide do fondu na obnovu budov škôl a školských zariadení.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk