Staré Mesto sprístupňuje školské dvory pre verejnosť, pribudne tak sedem verejných športovísk

Skolske dvory otvorenie stare mesto.jpg

Mestskej časti sa podarilo získať grant vo výške 20-tisíc eur, ktorý použijú na zabezpečenie areálov.

Staré Mesto otvára školské dvory pre verejnosť, v mestskej časti tak pribudne sedem verejných športovísk. Na tlačovej konferencii o tom informoval starosta Starého Mesta Matej Vagač.

Otvárame sedem nových verejných športovísk, k dispozícii sú bežecké dráhy, futbalové ihriská, školské dvory, basketbalové koše či pingpongové stoly,“ uviedol starosta. Ako dodal v rámci projektu sa mestskej časti podarilo získať grant vo výške 20-tisíc eur, ktorý použijú na zabezpečenie kamier, náradia na cvičenie či komunitnej záhrady.

Školské dvory budú pre verejnosť otvorené každý deň od 16.00 do 20.00 a cez víkendy od 9.00 do 20.00 hod. Starosta poznamenal, že projekt vznikol vďaka spolupráci so staromestskými školami, ale aj rodičmi a dobrovoľníkmi, ktorí sa budú starať o odomykanie a zamykanie areálov, ako aj o čistotu a bezpečnosť v rámci nich.

Ako doplnila vicestarostka Starého Mesta Dana Kleinert, na každom školskom dvore sprístupnenom pre verejnosť je osadená tabuľa s informáciami. „V tejto chvíli otvárame sedem školských dvorov a budeme pracovať aj na ďalších priestranstvách v Starom Meste,“ dodala vicestarostka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk