Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com
4. februára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto spustilo elektronický systém na podávanie žiadostí o dotácie

Spolu so zavedením elektronických formulárov začala mestská časť vytvárať staromestský register žiadateľov.

Staré Mesto spustilo elektronický systém na podávanie žiadostí o dotácie z rozpočtu mestskej časti. Vyplnenú a štatutárnym zástupcom podpísanú žiadosť môžu záujemcovia podať cez elektronický formulár dostupný na internetovej stránke tu.

Hlavnou výhodou elektronického formulára je, že žiadateľ má možnosť vyplniť a odoslať žiadosť iba elektronicky. Znamená to nielen menej byrokracie, ale v neposlednom rade je to aj náš príspevok k ochrane životného prostredia,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Register žiadateľov

Spolu so zavedením elektronických formulárov začala mestská časť vytvárať staromestský register žiadateľov.

To znamená, že stačí, ak žiadatelia zaregistrujú povinné prílohy iba raz – a v ďalšej žiadosti už iba zakliknú prehlásenie, že uvedené údaje sú stále aktuálne a nemusia ich opätovne skenovať a prikladať,“ informovala vedúca oddelenia stratégie a projektového riadenia Dáša Turbová.

Výhodou je podľa nej aj to, že k elektronickej verzii sa môžu žiadatelia opätovne vracať, dopĺňať ju a meniť až do momentu, keď ju definitívne odošlú.

Informácie o stave procesu

Elektronický systém podávania projektov umožní podľa Starého Mesta lepšiu informovanosť o stave procesu schvaľovania. Na stránke je možné sledovať stav žiadosti, jej prijatie, hodnotenie, schválenie alebo neschválenie, ako aj termíny predpokladaného vyhodnotenia.

Cez aplikáciu bude prebiehať aj vyúčtovanie žiadostí. Taktiež budeme zverejňovať zoznam prijatých žiadostí aj s informáciou o ich schválení či neschválení,“ dodala Turbová.

Kolaps nehrozí

Zahltenia servera žiadosťami a kolaps systému by nemal nastať, rovnako ani hrozba nabúrania do systému a krádeže projektov.

Vzhľadom na doterajšie štatistiky prijatých žiadostí o dotácie je to vysoko nepravdepodobné. Portál je na dobre zabezpečenom https protokole, ktorý šifruje prenos dát, takže by sa nemalo stať, že sa doňho niekto nabúra,“ hovorí Dáša Turbová.

Oddelenie stratégie a projektového riadenia ponúka všetkým záujemcom možnosť školenia na vyplnenie nového elektronického formuláru. Prvé sa uskutoční už vo štvrtok 6. februára od 9.30 priamo v kancelárii projektového oddelenia (dvere č. 122) na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto na Vajanského nábreží 3,“ dodalo Staré Mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X