Staré Mesto vyhlásilo literárno-výtvarnú súťaž pre deti s názvom Učíme sa doma

maľovanie, deti
Foto: ilustračné, SITA

Mestská časť dodáva, že zapojiť sa do súťaže môžu aj mladšie deti a tiež deti, ktoré nie sú zo Starého Mesta.

Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová vyhlásila pre deti literárno-výtvarnú súťaž pod názvom Učíme sa doma. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Napíšte poviedku, esej, báseň, vytvorte kresbu, maľbu, koláž, prípadne komiks o tom, ako prežívate, alebo ako by ste prežiť chceli tieto dni bez riadneho školského vyučovania,“ uvádza Staré Mesto.

Mestská časť dodáva, že zapojiť sa do súťaže môžu aj mladšie deti a tiež deti, ktoré nie sú zo Starého Mesta. Najlepšie výtvory vyberie odborná porota v zložení – vedúca kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia Slovenskej Národnej Galérie Lucia G. Stach, finalista súťaže Anasoft Litera, spisovateľ a scenárista Richard Pupala a starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Najzdatnejší autori v každej kategórii získajú ceny od Starého Mesta a ak sa nám nazbiera dostatočné množstvo diel, vydáme ich knižne,“ uvádza mestská časť. Deti môžu svoje výtvory posielať e-mailom na adresu starostka@staremesto do 31. marca. Do predmetu je potrebné uviesť – Súťaž: Učíme sa doma.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk