Staré Mesto využíva leto na orezávanie stromov. Tieto ulice ešte čaká úprava.

palackého ulica, bratislava
maps.google.com

O zeleň v Starom Meste sa bude do konca tohto roka starať bratislavská firma, ktorá získala zákazku za 66 499 eur cez elektronické trhovisko

BRATISLAVA 27. júla – Letné prázdniny samospráva bratislavského Starého Mesta využíva na úpravu zelene v areáloch miestnych škôlok a na verejných priestranstvách. Orezávanie čaká aj stromoradie na Palackého ulici, kde uplynulú zimu vyvrátilo mohutný strom. „Z pohľadu bezpečnosti je prioritou zeleň v areáloch základných a materských škôl. Začiatkom roka sme preverili stav stromov vo všetkých školských areáloch a museli sme vyrúbať tie stromy, ktoré predstavovali riziko pre zdravie a život školákov. Teraz pokračujeme orezávaním stromov v areáloch materských škôl tak, aby sme to stihli do konca prázdnin,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla Nora Remiarová zo staromestského úradu.

Staré Mesto už nechalo upraviť zeleň na Šafárikovom námestí. Stromy orezávajú v škôlkach na Tabakovej, Kuzmányho, Šulekovej a Grösslingovej. V letných mesiacoch začal staromestský úrad aj s úpravou živých plotov. Ostrihať stihli zelené ploty na Justičnej a Poľskej ulici, pri schodoch Nad lomom a pracovníci pokračujú na Tabakovej a Záhrebskej ulici. Staromestský úrad prízvukuje, že pravidelná údržba zelene je jednou z priorít tohto volebného obdobia. „Oproti minulosti sme už pri schvaľovaní rozpočtu na tento rok zvýšili výdavky na orezávanie stromov a úpravu verejnej zelene. Roky zanedbané stromy neraz predstavujú hrozbu pre život a majetok našich obyvateľov, preto pristupujeme k údržbe mestskej zelene maximálne zodpovedne,“ povedal starosta Števčík.

Úpravu zelene v Starom Meste má na starosti bratislavská spoločnosť RAKI, ktorú mestská časť len nedávno vybrala prostredníctvom elektronického trhoviska. Cena za starostlivosť o všetky dreviny a stromy, ich polievanie a orezávanie do konca tohto roka predstavuje 66 499 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk