Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pistoriho palac stare mesto.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: FCB Staré Mesto
23. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto zrekonštruovalo jednu z kultúrnych pamiatok, obnovou prešiel Pistoriho palác

V rámci projektu rekonštrukcie urobili viacero čiastkových zásahov, ktoré zabraňujú vlhkosti múrov paláca.

Staré Mesto zrekonštruovalo Pistoriho palác na Štefánikovej ulici. Národná kultúrna pamiatka a jedno zo staromestských centier kultúry a vzdelávania ničila v poslednej dobe vlhkosť.

Pistoriho palác je jedným z architektonických klenotov Starého Mesta. Som rada, že sa veci hýbu vpred a že sa nám podarilo urobiť ďalší podstatný krok k záchrane tejto pamiatky,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Mestská časť odstránila príčiny vlhkosti palácových múrov s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Výšku nákladov na rekonštrukciu nezverejnili.

Pistoriho palac stare mesto 5.jpg
Foto: FCB Staré Mesto

V rámci projektu rekonštrukcie urobili viacero čiastkových zásahov, ktoré zabraňujú vlhkosti múrov paláca.

Projekt zahŕňa obnovu soklovej často povrchov vonkajších stien dvorovej fasády, obnovu povrchov interiérových stien v suteréne zdevastovaných vlhkosťou, realizáciu odkvapového chodníka v styku s dvorovou fasádou, oddrenážovanie časti plochy dvora do kanalizácie a realizáciu dažďových žľabov v podbrání paláca pri hlavnej vstupnej bráne a bráne do dvora,“ povedal Milan Chromík zo staromestského oddelenia stratégie a projektového riadenia.

Pistoriho palac stare mesto 4.jpg
Foto: FCB Staré Mesto

Technologický postup pri aplikácii sanačných systémov bol na stavbe priebežne konzultovaný so zástupcom dodávateľa týchto systémov a rekonštrukčné práce urobili pod odborným dohľadom autorizovaného stavebného dozoru.

Výsledok opráv bol zrealizovaný vo vysokej stavebno-technologickej kvalite a na umelecko-remeselnej úrovni. Čiastková rekonštrukcia Pistoriho paláca je ďalším príspevkom mestskej časti k záchrane architektonického kultúrneho dedičstva v centrálnej mestskej časti,“ dodala Aufrichtová.

Pistoriho palac stare mesto 3.jpg
Foto: FCB Staré Mesto
Pistoriho palac stare mesto 2.jpg
Foto: FCB Staré Mesto
Pistoriho palac stare mesto 1.jpg
Foto: FCB Staré Mesto
Pistoriho palac stare mesto.jpg
Foto: FCB Staré Mesto

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X