Staré Mesto zvolalo krízový štáb pre pozitívny test u zamestnanca miestneho úradu, zavádza sprísnené opatrenia

Miestny urad stare mesto bratislava.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Zamestnanec miestneho úradu mal byť v kontakte s pozitívne testovaným poslancom Adamom Berkom.

Staré Mesto zvolalo na 31. augusta krízový štáb, dôvodom je pozitívny test na COVID-19 u zamestnanca miestneho úradu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Matej Števove.

Miestny úrad zavádza s účinnosťou od 2. septembra sprísnené opatrenia. Patrí medzi ne meranie telesnej teploty všetkým osobám, ktoré vstupujú do budovy úradu, povinnosť nosiť rúško a dezinfekcie rúk,“ uviedol hovorca a dodal, že dôvodom je okrem iného aj to, že jeden zo zamestnancov úradu dostal v nedeľu pozitívny výsledok skríningového testu na COVID-19, ktorý však zatiaľ nebol potvrdený nadstavbovým testom.

Zamestnanec aj napriek tomu ostáva v domácej izolácii a podstúpi opakované vyšetrenie o dva až tri dni,“ dodal hovorca.

V kontakte s Berkom

Pozitívne testovaný zamestnanec mal byť predtým v kontakte so staromestským poslancom Adamom Berkom. Ten informoval 23. augusta prostredníctvom sociálnych sietí, že bol pozitívne testovaný na koronavírus. Staré Mesto však neinformoval o tom, že bol v kontakte s niekoľkými zamestnancami miestneho úradu.

O tejto skutočnosti ma informoval až v stredu 26. augusta o 21:46, teda tri dni po zistení výsledku testu,“ uviedla starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová.

Práve testovaný zamestnanec bol jeden z tých, ktorí boli s Berkom v kontakte. „Ani jeden z testovaných zamestnancov nevykazoval príznaky ochorenia COVID-19, testovaní boli v rámci preventívnych opatrení,“ doplnil hovorca.

Podstúpili testovanie

Prednosta úradu Martin Mlýnek na základe odporučení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vyzval zamestnancov, ktorí boli s Berkom v kontakte, aby urýchlene podstúpili testovanie.

V nedeľu 30. augusta výsledok jedného zo zamestnancov vyšiel pozitívne, no ako sme už uviedli, zatiaľ nebol potvrdený spoľahlivejším, nadstavbovým testom,“ vysvetlil hovorca. „Mrzí ma táto situácia, pretože vystavovať riziku možno aj selektívnym informovaním. Poslanec Adam Berka mal o skutočnosti, že bol v kontakte so zamestnancami úradu informovať štatutára ihneď po tom, ako dostal výsledok testu,“ uviedla starostka.

Staré Mesto bude v pondelok informovať RÚVZ v Bratislave o zisteniach a krízový štáb príjme na základe ich odporučení potrebné opatrenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk