O starnúcom obyvateľstve tragikomicky v Divadle Aréna

Divadlo Aréna
Foto: archívne, SITA

Príbeh o starých ľuďoch v dnešnom krutom a nemilosrdnom svete avizuje novinka bratislavského Divadla Aréna Extasy show s podtitulom Zaži to naplno!.

Premiéra tragikomédie z pera súčasnej rakúskej dramatičky Constanze Dennig sa v Aréne na Viedenskej ceste uskutoční v piatok 27. januára o 19. hodine, informoval o tom Ján Lukáč z marketingu a PR Divadla Aréna. Diváci sa môžu tešiť na Michala Ďuriša, Zuzanu Frenglovú, Jozefa Pročka, Zuzanu Skopálovú, Tatianu Kulíškoú, Dušana Cinkotu, Petru Blesákovú a Jána Tribulu.

Hra na pozadí nablýskanej televíznej šou približuje osud piatich postáv, ktoré v roku 2047 dosiahnu vysoký dôchodcovský vek. V tom čase už sociálny systém zlyháva. Ľudia sa neustále dožívajú vyššieho a vyššieho veku a mladá generácia sa o nich nedokáže postarať. Táto situácia sa stane námetom pre televíznu reality šou Extasy show, avizuje novinku divadlo.

Po inscenáciách ako Closer (Na dotyk), Írska kliatba a Vibrator-Play si režisér Juraj Bielik vybral titul, ktorého dej sa síce odohráva v ďalekej budúcnosti, ale téma je viac ako aktuálna a dotýka sa nás všetkých. V hre sa „ľudia z rôznych sociálnych vrstiev, no najmä so svojským prístupom k životu stretávajú tesne pred živým vysielaním v zákulisí a postupne odhaľujú svoje osudy, sny, túžby a nádeje, na naplnenie ktorých im už neostáva veľa času. Jedine, ak by dosiahli v teste výnimočne dobré výsledky“, uvádza sa v anotácii k hre. Juraj Bielik hru nielen režíruje, ale podpísal sa aj pod jej hudobnú zložku a spoločne s dramaturgičkou Sašou Sarvašovou ju pre Divadlo Aréna upravili. Na novinke sa ďalej podieľali Tomáš Vravník (preklad), Zuzana Formánková (scéna a kostýmy) a Juraj Steiner (masky).

Po premiére uvedie Aréna prvú reprízu Extasy show v sobotu 28. januára a následne 27. februára. Viac o programe Divadla Aréna možno nájsť na jeho webstránke http://www.divadloarena.sk/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk