V Starom háji si diváci vychutnajú aj prekážkové dostihy

Jazdec Tomáš Lukášek na koni Captain Grant (uprostred), víťaz pretekov Cena Biomin, dostihy 18. míting sezóny – St. Leger. Bratislava, 25. september 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
ilustračné: SITA

Petržalská dostihová dráha privíta v nedeľu 27. augusta ďalšie dostihy. Tentoraz kone pobežia na podujatí s názvom 25. Slovenské Oaks. 

Podujatie s názvom 25. ročník Slovenské Oaks začína o 13.30 hod. Jazdecké dvojice pobežia dokopy 10 dostihov. Jeden z nich budú preteky steeplechase. Kone s džokejmi budú prekonávať živé ploty a iné prírodné prekážky. Medzi divácky najatraktívnejšie preteky budú patriť tie s názvom 35. Prútenky šampiónov. Ide tiež o skákanie prekážok. Celková dotácia na dostihový deň je takmer 50 000 eur.

Petržalské závodisko, dostihy
Aneta Schmögerová

Celé podujatie sa koná pod záštitou bratislavského Rádia SiTy. Napriek tomu, že vstup je platený, organizátori zabezpečili jazdu na koníkoch pre tých najmenších zdarma.

Na Závodisku je okrem tohto dostihového dňa plánovaných ešte päť podujatí túto sezónu. Posledné dostihy s názvom Veľká októbrová cena sa pobežia posledný októbrový víkend.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk