V Starom Meste plánujú postaviť Rezidenciu medzi hviezdami, vzniknúť má 122 bytov

Rezidencia medzi hviezdami.jpg
Rezidencia medzi hviezdami

Bratislavská spoločnosť Rezidencia medzi hviezdami, a. s., plánuje už v tomto roku začať realizovať rovnomenný projekt polyfunkčného bytového domu so 122 bytmi. Stavbu chce dokončiť do roku 2019.

Stavať by sa malo na pozemku, ktorý je ohraničený Námestím 1. mája, pozemkom, ktorý sa využíva ako parkovisko a polyfunkčným domom na Jozefskej ulici, ktorý v súčasnosti stavajú.

Bytový dom bude pozostávať zo 7 – 10 podlaží, z toho nadzemných podlaží bude 5 – 8 a podzemné podlažia budú 2. Plocha pozemku je 3244 m2, z toho zastavaná plocha bude 1 842 m2 a plocha nádvoria s parkovou úpravou bude 1 092 m2. V podzemnej parkovacej garáži sa navrhuje 170 parkovacích miest.

V objekte budú okrem bytov aj obchodné a odbytové priestory. Navrhnuté je vnútorné nádvorie, ktoré by malo byť prepojené s Námestím 1. mája.

Na pozemku, kde chce investor stavať, sa nachádza sedempodlažná budova z 90. rokov, uličné krídlo schátraného dvojpodlažného bytového domu a betónová plocha nádvoria. Objekty by mali byť v rámci prípravy pozemku na stavbu odstránené.

Náklady investor zatiaľ odhadol na 9 miliónov eur. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk