Staromestská organizácia Dobrý dom sa stala vlastníkom budovy Majáka nádeje

Krízové centrum Maják nádeje
Foto: archívne, SITA

V súvislosti s Majákom nádeje boli podané dve trestné oznámenia pre podvod a spreneveru na Pavla Ruska.

Vlastníkom budovy Majáka nádeje v Starom Meste na Karpatskej ulici sa stala staromestská organizácia Dobrý dom.

Mestská časť ukončila likvidáciu Majáka nádeje a ochránila objekt pred konkurzom. Na tlačovej konferencii o tom informovala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Dobý dom je novozaložená nezisková organizácia so 100-percentnou účasťou Starého Mesta a som rada, že sa túto dlhotrvajúcu kauzu podarilo dotiahnuť do tohto stavu,“ uviedla starostka.

Humanitárna pomoc

Aufrichtová tiež skonštatovala, že Dobrý dom má vyhliadky na to, aby bol objekt na Karpatskej využívaný v prospech humanitárnej a sociálnej pomoci a verejnoprospešnej činnosti.

Ako ďalej uviedla, v súvislosti s Majákom nádeje boli podané trestné oznámenia a v najbližších dňoch bude podaná aj žiadosť o vymazanie organizácie zo zoznamu neziskových organizácií.

Maják nádeje podal dve trestné oznámenia pre závažné podozrenia zo sprenevery a podvodu a trestne stíhaný by mal byť Pavol Rusko,“ doplnila právna zástupkyňa mestskej časti. V súčasnosti prebiehajú v tejto súvislosti ďalšie dve trestné konania.

Maják nádeje

Neziskovú organizáciu Maják Nádeje založila v roku 2002 Staré Mesto spolu s Nadáciou Markíza za účelom poskytovania sociálneho poradenstva a služieb.

Maják nádeje vykonával svoju činnosť v budove na Karpatskej 24 k spokojnosti zakladateľov a klientov až do jari 2015, keď sa riaditeľom stal Pavol Rusko, ktorý protiprávnym konaním doviedol neziskovú organizáciu do exekúcie a nakoniec do likvidácie,“ konštatovala mestská časť.

Staré Mesto ako likvidátor sa roky snažilo budovu na Karpatskej ulici zachrániť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom