Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze-euro-financie-hospodarenie-bratislavsky-kraj-gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages
13. júla 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staromestský Fond architekta Weinwurma vyhlasuje v poradí už druhú výzvu COVID-19 – kultúra

Cieľom výzvy je podpora mestskej kultúry pre obyvateľov a návštevníkov Starého Mesta.

Celková výška dotácie je 14-tisíc eur a požiadať o ňu môžu právnické aj fyzické osoby prostredníctvom elektronického systému. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Matej Števove.

Cieľom výzvy je podpora mestskej kultúry pre obyvateľov a návštevníkov Starého Mesta.

Kultúra počas koronakrízy výrazne utrpela. Chceme umelcom podať pomocnú ruku, aby opäť rozbehli realizovanie kultúrnych aktivít,“ uviedla starostka Starého Mesta a zároveň členka správnej rady fondu Zuzana Aufrichtová.

Akcie a koronakríza

Finančné prostriedky na podporu umelcov a organizátorov kultúrnych akcií, ktorých negatívne ovplyvnila koronakríza, získal Staromestský fond presunom časti daru od spoločnosti J&T Real Estate, ktorá v marci podporila šesť bratislavských mestských častí na prevenciu a zmiernenie následkov pandémie COVID-19.

Staré Mesto z tohto balíka získalo dar vo výške 80-tisíc eur, z ktorého boli okrem kultúrnych podujatí podporené aj sociálne služby a dezinfekcia verejných priestorov,“ uvádza mestská časť. Presun financií schválili staromestskí poslanci na júnovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Tvorba a šírenie umenia

Podporovanými oblasťami v rámci výzvy sú tvorba, prezentácia a šírenie profesionálneho a neprofesionálneho umenia a organizovanie kultúrno-spoločenských akcií pre návštevníkov a obyvateľov Starého Mesta.

Žiadatelia môžu posielať svoje žiadosti do 30. septembra, hodnotené budú priebežne, až do vyčerpania finančných prostriedkov.

Žiadosť sa podáva elektronicky prostredníctvom systému tu, kde po registrácii vyplnia elektronický formulár. Bližšie informácie k výzve sú dostupné na adrese tu.

Fond architekta Weinwurma

Staromestský neinvestičný Fond architekta Weinwurma vznikol 30. augusta 2019, v deň výročia narodenia významného slovenského architekta Friedricha Weinwurma.

Slúži na podporu kvality verejného priestoru a aktivít v ňom. Správnu radu fondu tvoria významné osobnosti kultúrneho a spoločenského života Bratislavy, predsedom je Peter Osuský.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X