Starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor neodstúpi z funkcie, necíti sa vinný

Milan Jambor
ilustračné: SITA

Obvinený starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Milan Jambor nemieni odstúpiť z funkcie starostu mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. Oznámil to na štvrtkovom zasadnutí mimoriadneho zastupiteľstva s tým, že sa cíti nevinný.

Zároveň dodal, že legitimita mandátu je odvodená od občanov a on sa bude zodpovedať len im. „V tejto veci sa nebudem ďalej vyjadrovať, ani komunikovať s médiami, kým sa prípad nevyšetrí a neuzavrie,“ uviedol Milan Jambor.

Devínsko-novoveskí poslanci z klubu Devínska Inak, ktorí mimoriadne zastupiteľstvo zvolali, naďalej v diskusii od starostu žiadali jeho odstúpenie z funkcie starostu, lebo podľa nich robí hanbu mestskej časti. „Pýtam sa, prečo sa občania nič nedozvedeli, prečo starosta obyvateľom Devínskej Novej Vsi nič nevysvetlil. Tak by sa k veci postavil chlap. Nech sa správa ako slušný a morálny občan a nech odstúpi,“ povedala poslankyňa Dana Hlaváčová-Vanková.

Poslankyňu Hlaváčovú-Vankovú doplnila poslankyňa Veronika Veslárová slovami, že obvinenie z korupcie je vážna vec a obvinenie muselo byť vydané na základe dôkazov. „Ako chce ďalej starosta Milan J. vykonávať svoju funkciu? Mal by dbať na dobré meno mestskej časti a mal by zabrániť tomu, aby sa meno Devínskej Novej Vsi spájalo s podozrením z korupcie,“ argumentovala Veslárová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk