Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý vymenoval dvoch svojich zástupcov pre toto volebné obdobie

Ba nove mesto novy vicestarostovia urad mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Zástupcami starostu sa stali Stanislav Winkler, ktorý bol vicestarostom aj v predchádzajúcom volebnom období a Peter Vaškovič.

Obaja sú dlhšiu dobu aj miestnymi poslancami. Stanislav Winkler je poslancom už tretie volebné obdobie a Peter Vaškovič druhé. Obidvaja novovymenovaní vicestarostovia kandidovali ako nezávislí.

Vicestarosta Peter Vaškovič sa už dlho venuje architektúre, urbanizmu a územnému plánovaniu. Starosta Kusý ho preto poveril úlohami v oblasti územného plánovania a plánovania rozvoja dopravy a infraštruktúry. „Svojou prácou chcem prispieť k tomu, aby aj stavebná činnosť prispievala k skvalitňovaniu životného a obytného prostredia obyvateľov mestskej časti. Chcem prispieť k vytvoreniu koncepcie, zásad a pravidiel urbanistického a architektonického rozvoja našej mestskej časti ako súčasti Bratislavy, ale zároveň identickej časti mesta, kde sa bude dobre žiť, bývať, pracovať a oddychovať i tráviť voľný čas,“ avizoval svoju víziu Vaškovič.

Staronový zástupca starostu Winkler v súkromnej sfére pracuje ako manažér. Starosta ho poveril úlohami v oblasti životného prostredia, verejného poriadku a parkovacej politiky. „Chcem sa zamerať na pretváranie Nového Mesta na modernú mestskú časť. Bez výrubov lesa a zmien viníc na stavebné pozemky. Zároveň sa chcem podieľať na riešení politiky parkovania, ktorá bude zvýhodňovať rezidentov,“ spresnil vicestarosta Winkler.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk