Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cof
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petržalka.sk
18. októbra 2018 Zaujímavosti od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

V Petržalke ocenili najlepších pedagógov

Svetový deň učiteľov, ktorý si celý svet pripomína 5. októbra, je svedectvom o tom, že prínos pedagógov vo vzdelávacom procese a pre rozvoj spoločnosti je dôležitý. Práve to treba v každej spoločnosti viac pochopiť, uznať a doceniť.

Učiteľ popritom, že odovzdáva znalosti, sa podieľa na výchove novej generácie. Aj to je dôvod, prečo si už po štvrtýkrát v Petržalke uctili a ocenili najlepších a najaktívnejších učiteľov a aj odborných zamestnancov našich škôl.

Pri príležitosti Svetového dňa učiteľov sa od roku 2014 každoročne oceňujú najlepší pedagogickí a odborní zamestnanci základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti za mimoriadne výsledky v pedagogickej činnosti. Oceňovanie je spojené aj s finančnou odmenou.

Tento rok to nebolo inak a z rúk starostu si prevzalo kytice a odmenu vo výške 1 000 eur, deväť pedagógov z petržalských základných a materských škôl:

Katarína Betáková − triedna učiteľka 7.A a výchovná poradkyňa v ZŠ Nobelovo námestie za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018, za trvalé dlhoročné mimoriadne výsledky dosahované v práci triednej učiteľky a výchovnej poradkyne v ZŠ Nobelovo nám. 6, s osobitným zreteľom na realizáciu kariérneho poradenstva, výchove k ľudským právam a prevencie sociálno-patologických javov medzi žiakmi.

Iveta Bosnyáková − učiteľka predprimárneho vzdelávania v MŠ Bohrova za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018 a za mimoriadny osobný prínos v rozvoji predprimárneho vzdelávania s osobitným dôrazom na environmentálnu výchovu zameranú na zážitkové učenie detí materskej školy, za vynikajúce výsledky v práci vedúcej metodického združenia a za prípravu študentov pedagogických škôl a Pedagogickej fakulty UK na ich budúce povolanie.

Iryna Dankanyč – triedna učiteľka III. B triedy v ZŠ Holíčska za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018 a za mimoriadny osobný prínos v oblasti rozvoja multikultúrnej výchovy a vzdelávania, spolupráce so základnou školou v Zakarpatskej oblasti, mimoriadne úspešnú spoluprácu s rodičmi a tvorbu vlastných projektov na skvalitnenie hudobnej výchovy a umeleckého vzdelávania žiakov.

Mária Gibejová – zástupkyňa riaditeľa ZŠ Pankúchova 4, učiteľka predmetov dejepis, nemecký a rusky jazyk za vynikajúce výsledky v pedagogickej, organizátorskej a riadiacej práci za rok 2018 s osobitným zreteľom za mimoriadne výsledky v práci vedúcej projektového tímu Externé hodnotenia kvality školy podporujúce sebahodnotiace procesy a rozvoj školy, za aktívnu spoluprácu so zriaďovateľom pri organizovaní odborných seminárov pre projektové tímy ZŠ, za tvorbu učebných pomôcok a osobný prínos pri rozvíjaní kompetencií žiakov tvorivo a aktívne prezentovať svoju prácu.

Oľga Horváthová − triedna učiteľka 9. A triedy ZŠ Turnianska za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018 a za mimoriadny osobný prínos v environmentálnej výchove, realizácii medzinárodného projektu Zelená škola a ďalších medzinárodných projektov, vynikajúcu spoluprácu s vysokými školami pri príprave budúcich pedagógov, za tvorbu vlastných učebných a didaktických pomôcok a testov, za vynikajúcu prácu vedúcej predmetovej komisie prírodovedných predmetov a ďalšie aktivity prezentujúce výsledky práce ZŠ Turnianska.

Zuzana Hubinová − triedna učiteľka 1. a učiteľka výtvarnej výchovy na II. stupni v ZŠ Tupolevova za vynikajúce výsledky vo výchove a vzdelávaní žiakov mladšieho školského veku, realizáciu projektov školy a spoluprácu pri realizácii projektov mestskej časti Petržalka v pohybe a Olympijský festival nádejí Petržalka, za vynikajúce výsledky v práci s nadanými žiakmi, výborné výsledky v spolupráci s Miestnou knižnicou Petržalka a za mimoriadny osobný prínos v environmentálnej a pohybovej výchove žiakov I. stupňa za rok 2018.

Janka Loišová − špeciálny pedagóg, v triede pre žiakov s autizmom bez mentálneho postihu a žiakov s aspergerovým syndrómom za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018, za mimoriadny osobný prínos a pedagogické majstrovstvo v náročnej práci triednej učiteľky v triede so žiakmi s autizmom a aspergerovým syndrómom, za realizáciu projektov Environprojekt, Olompiáda, Dievčenské laboratórium, Odstráňme šikanovanie a ďalšie s osobitným zreteľom za prácu v projektovom tíme národného projektu Externé hodnotenie kvality školy podporujúce sebahodnotiace procesy a rozvoj školy

Marcela Szabóová − učiteľka v MŠ Búlikova za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018, za mimoriadny osobný prínos v rozvoji predprimárneho vzdelávania za realizáciu eTwinningového autorského projektu Princezná Bee Bot oceneného certifikátom kvality na Slovensku a v Českej republike, za realizáciu ďalších medzinárodných eTwinngových projektov v spolupráci so školami v Španielsku, Estónsku, Poľsku, Arménsku Slovinsku a ďalšími zahraničnými materskými školami.

Tatiana Šišková – triedna učiteľka v triede 3-ročných detí v MŠ Röntgenova za vynikajúce výsledky v pedagogickej činnosti za rok 2018, za mimoriadny osobný prínos v rozvoji predprimárneho vzdelávania najmladších detí materskej školy, za realizáciu projektov so zameraním na zdravý fyzický a psychický rozvoj osobnosti detí predškolského veku, za prípravu učebných pomôcok a za nezištnú odbornú a metodickú pomoc a podporu začínajúcim pedagogickým zamestnancom materskej školy.

Oceneným učiteľom gratulujeme.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X