Starosta Rače ponúka odmenu za odhalenie a dolapenie podpaľača vinohradov

V Rači horia vinice, vinohrady
ilustračné: SITA

Starosta Rače Peter Pilinský vydal v súvislosti so sobotňajším požiarom v račianských vinohradoch mimoriadne vyhlásenie. Za odhalenie a dolapenie podpaľača ponúka finančnú odmenu, ktorú zaplatí z vlastného vrecka. Prečítajte si celé znenie vyhlásenia:

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu, ku ktorej došlo v sobotu 24. júna vo vinohradoch nad Krasňanmi a Račou, som sa rozhodol vypísať finančnú odmenu 1 000 eur z vlastných prostriedkov na odhalenie a usvedčenie podpaľača.

Stačilo málo a okrem zničených vinohradov a uhynutej zveri mohli na požiar doplatiť životom alebo zdravím aj ľudia. Ani nechcem pomyslieť na to, čo by sa dialo, keby sa v mieste šírenia plameňov nachádzali hrajúce sa deti…

Všetky indície, prípady z nedávnej minulosti, okolnosti vzniku požiarov a tiež lokalita, v ktorej k nim dochádza, nasvedčujú, že ide o jedného a toho istého páchateľa, ktorého skrátka vzrušuje pohľad na šíriace sa plamene.

Som presvedčený, že naša všímavosť je najspoľahlivejším preventívnym nástrojom pri odhaľovaní páchateľov podobných činov. Preto sa obraciam na verejnosť, aby akékoľvek poznatky, dôkazy, fotografie či iné indície o aktuálnom skutku, ako aj tých z minulosti v oblasti Rinzle, Vtáčky, Špígle, resp. v okolí Úžin, Kadnárovej a Hečkovej ulice poskytli polícii.

Vypísaná odmena bude mnou osobne vyplatená ohlasovateľovi (ohlasovateľom), resp. svedkovi (svedkom) po usvedčení toho, kto je za vzniknutý požiar a následné škody zodpovedný.

Miestny úrad Bratislava – Rača v najbližších dňoch v spolupráci s vinohradníkmi, vlastníkmi pozemkov, poľovníckym združením a dotknutými inštitúciami vypracuje návrh na sériu opatrení, ktoré zabránia alebo aspoň zamedzia opakovaniu sa tejto situácie prípadne pomôžu k obmedzeniu možných škôd.
Vopred ďakujem všetkým, ktorým nie je osud našich vinohradov, ale ani životov a zdravia ľudí ľahostajný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk