Starosta Starého Mesta bude od apríla dostávať o 40-percent vyšší plat

Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com

Radoslav Števčík tak mesačne bude dostávať 3 573 eur. Zvýšenie mesačného platu mu schválili staromestskí poslanci.

Doteraz dostával starosta Števčík minimálny mesačný plat 2 382 eur. V decembri 2014 starostovi takýto plat na jeho želanie odklepli poslanci Starého Mesta. „Uplynulo už dosť času na to, aby sme posúdili prácu starostu. Nepočul som medzi obyvateľmi na neho sťažnosti, pán starosta si robí svoju prácu zodpovedne,“ hovoril staromestský poslanec Kristián Straka, ktorý starostovi navrhol 40-percentné zvýšenie platu.

Mesačný plat starostu je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve a príslušného násobku. Priemerná mzda za minulý rok bola 883 eur a staromestský starosta je zaradený v siedmej platovej skupine podľa počtu obyvateľov s násobkom 2,89. Podľa zákona môže miestne zastupiteľstvo plat starostu zvýšiť až o 70 percent.

Staromestskí poslanci odobrili plat aj kontrolórovi mestskej časti Oliverovi Paradaiserovi, ktorý bude mesačne dostávať 1 978 eur. Plat kontrolóra je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve, ktorá bola v minulom roku 883 eur a koeficientom podľa počtu obyvateľov, ktorý je pre Staré Mesto 2,24. Staromestskému kontrolórovi poslanci schválili aj odmenu vo výške 30-percent zo súčtu platov vyplatených od apríla 2015 do marca 2016.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk