Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zmena otváracích hodín prevádzok
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
4. októbra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Starosta Starého Mesta víta iniciatívu prevádzkovateľov podnikov

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík víta iniciatívu prevádzkovateľov staromestských kaviarní, barov a reštaurácií, ktorí majú záujem na prijatí platných a funkčných záväzných nariadení o otváracích hodinách prevádzok a o udržiavaní poriadku a nočného pokoja.

Ako ďalej informovala Nora Remiarová z komunikačného oddelenia úradu Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, prijatie platných a funkčných záväzných nariadení o otváracích hodinách prevádzok a obchodov v Starom Meste by malo zároveň rešpektovať záujmy obyvateľov, samosprávy aj podnikateľov.

„Vieme pomenovať problémy, ktoré trápia Staromešťanov. Sú nimi hluk a rušenie nočného pokoja. Vieme, že sa to nedá riešiť len úpravou otváracích hodín, pretože drvivá väčšina prevádzok sa snaží neobťažovať okolie. Som pripravený spoločne s novým združením podnikateľov, obyvateľmi a poslancami nájsť také riešenie, ktoré bude dostatočne chrániť práva obyvateľov Starého Mesta a súčasne aj práva na riadne podnikanie a férovú súťaž,“ uviedol vo vyhlásení starosta Števčík.

Zároveň dodal, že aktuálna situácia nie je vyhovujúca. „Budem rád, ak sa novému združeniu podarí zjednotiť všetkých slušných podnikateľov, ktorí majú záujem na dobrých vzťahoch s obyvateľmi a so samosprávou. Cestou nie je permanentný spor a vzájomné obviňovanie sa, ale skutočný dialóg bez emócií a vášní,“ uzavrel Števčík.

Na základe schválenia návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o otváracích hodinách prevádzok v Starom Meste sa stretli prevádzkovatelia veľkých, stredných aj malých spoločností, ktorí podnikajú v Starom Meste, a urobili prvé kroky k založeniu nového združenia majiteľov barov, kaviarní, klubov a reštaurácií. Dôvodom bola potreba vzniku platných a funkčných VZN o otváracích hodinách prevádzok a o udržiavaní poriadku a nočného pokoja, ktoré budú rešpektovať všetky strany – obyvateľov, samosprávy aj podnikateľov. Cieľom združenia je zjednotiť podnikateľov v oblasti služieb a kultúry, zastrešovať ich spoločné záujmy a v súlade so zákonmi a verejným záujmom tak prispieť k prirodzenému rozvoju mesta Bratislavy.

Za iniciatívou stoja majitelia a manažéri bratislavských prevádzok Bratislavský Meštiansky Pivovar, Mecheche, Kafe Scherz, KC Dunaj, Klub Dole, Nu Spirit Club, Nu Spirit Bar, reštaurácia Kontakt, Pod kamenným stromom, prevádzky spoločnosti Medusa Group (Le Club, Trafo, Barrock, Rio, Primi, La Pala, Ventúrska Klubovňa) a spoločnosť prevádzkujúca Urban House, Urban Bistro, Gorila.sk Urban Space a Michalská Cocktail Room.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X