Starosta Vrakune sa stretol s Pellegrinim. Stane sa električka do Vrakune realitou?

Kuruc_chren_pellegrini_fb.jpg

Starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc sa v piatok spolu s poslaneckým kolegom Martinom Chrenom stretli s podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim. Preberali možnosť električkovej trate do Vrakune.

Preberali aj to, za akých možností by mohli veľkí developeri získať výhody strategickej investície. Podľa Kuruca je túto výhodu možné získať po splnení troch podmienok. Musia investovať do verejného záujme, a to v oveľa väčšej miere, ako by ušetrili na poplatkoch. Musia koordinovať svoje kroky s magistrátom a mestskými časťami a tiež musia financovať také projekty, ktoré Bratislavčanom naozaj pomôžu.

„Po tomto rokovaní mám pocit, že podpredseda vlády úprimne podporuje našu snahu dotiahnuť električku až do našej štvrte. A dovolím si ešte jednu úvahu na záver, ak by lanovka, o ktorej sa toľko diskutuje, mala vyriešený spôsob prestupovania napríklad aj s našou trasou, viem si hravo predstaviť, ako by oba dopravné systémy mohli fungovať spolu, aj lanovka, aj električka a dokonca si myslím, že by to mohlo byť prospešné. Pre našu štvrť je ale aktuálne samozrejme prioritou električka,“ uviedol Kuruc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk