Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Propeler bratislava stare mesto mapy.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.google.com
1. februára 2019 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Starostka Aufrichtová zrušila verejnú obchodnú súťaž na nájom nehnuteľnosti Propeler

Súťaž bola zrušená pre procesné chyby pri vyhodnocovaní vzhľadom na to, že uchádzači nesplnili požadované podmienky.

Starostka mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová zrušila verejnú obchodnú súťaž na nájom nehnuteľnosti Propeler v Bratislave. Ako informoval hovorca starostky Matej Števove, dôvodom zrušenia boli procesné chyby pri vyhodnocovaní vzhľadom na to, že uchádzači nesplnili požadované podmienky a tiež početné námietky účastníkov k vyhodnoteniu súťaže. Súťaž bola vyhlásená rozhodnutím starostu 26. októbra 2018, o jej zrušení starostka rozhodla vo štvrtok.

Na súťaži sa zúčastnilo päť uchádzačov. „Súťažné návrhy č. 2 a č. 4 neboli podané podľa požiadaviek vyhlasovateľa. Súťažný návrh mal byť doručený v zalepenej obálke bez uvedenia odosielateľa s označením Verejná obchodná súťaž – Propeler, NEOTVÁRAŤ, v ktorej mala byť vložená ďalšia zalepená, neporušená, nepriehľadná obálka s názvom ´Identifikácia navrhovateľa´ s identifikačnými informáciami o navrhovateľovi podľa rozhodnutia, ktorým bola súťaž vyhlásená. Súťažné návrhy č. 2 a č. 4 nesplnili túto podmienku, ich identifikačné údaje neboli oddelené od súťažného návrhu, a preto boli ich návrhy zo súťaže vyradené,“ vysvetľuje tlačová správa.

Pri otváraní obálok s identifikáciou navrhovateľa zistila komisia nedostatky pri ďalších uchádzačoch – uchádzači s č. 1, 4 a 5 nepredložili kompletné čestné vyhlásenia. „Predložili čestné vyhlásenia iba v časti o neexistencii finančných alebo iných neusporiadaných záväzkov voči mestskej časti, hlavnému mestu Bratislave, Sociálnej poisťovni, ktorejkoľvek zdravotnej poisťovni alebo daňovému úradu. Vyhlásenie deklarujúce, že uchádzač alebo subjekt vstupujúci do zmluvného vzťahu s mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto, ani akýkoľvek iný subjekt s personálnym, prípadne majetkovým prepojením na tieto subjekty nemá nevyrovnané záväzky po lehote splatnosti voči mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, predložené nebolo,“ dodáva sa v tlačovej správe.

Keďže by takto v súťaži ostal iba jeden navrhovateľ, rozhodla sa starostka verejnú obchodnú súťaž zrušiť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X