Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko patronka karlova ves.jpg
Foto: ilustračné, www.karlovaves.sk
21. októbra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Starostka bratislavskej Karlovej Vsi hodnotí spoluprácu s magistrátom pozitívne

Mestská časť sa zameria na projekty súvisiace s adaptáciou na zmenu klímy alebo obnovu športovísk.

Starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová hodnotí spoluprácu s magistrátom po roku od komunálnych volieb pozitívne. „Spoluprácu s hlavným mestom zatiaľ hodnotím ako veľmi korektnú. Nie všetky veci však idú takým tempom, ako by sme potrebovali. Nepodarilo sa napríklad získať súhlas hlavného mesta na zbúranie objektu na Borskej, kde plánujeme zariadenie sociálnych služieb,“ povedala pre agentúru SITA Dana Čahojová.

Karlovu Ves počas prvého roka od komunálnych volieb zasiahol začiatok opravy električkovej trate Dúbravsko-karloveskej radiály. Úsek od Molecovej ulice po obratisko začali opravovať v priebehu júna tohto roka a mali dokončiť koncom septembra. Z dôvodu nových inžinierskych sietí, ktoré našli počas výkopových prác, však museli dokončenie posunúť na 18. novembra.

Rekonštrukcie a obnovy

Náš prvý rok sa niesol v znamení rekonštrukcie električkovej trate a dokončenia vlastných veľkých investícií. Obávaná rekonštrukcia radiály nespôsobila očakávané katastrofické scenáre v doprave a naša nová lodenica a bazén už sú v kolaudačnom konaní. Súčasne sa pripravujeme na ďalšie väčšie investície v budúcom roku, ktoré budú smerovať k zvýšeniu parkovacích kapacít a rekonštrukcii škôlky a školy s najväčšími energetickými nákladmi,“ uviedla Čahojová.

Miestny úrad musel riešiť taktiež personálne zmeny, keďže bývalí prednostovia Ján Hrčka a Michal Drotován sa po voľbách stali starostami v mestských častiach Petržalka a Rača.

V budúcom roku sa chce mestská časť zamerať predovšetkým na projekty súvisiace s adaptáciou na zmenu klímy, rekonštrukciu školských budov a súčasne na postupnú premenu karloveských námestí na vľúdnejšie a zelenšie prostredie. V pláne je taktiež obnova športovísk a detských ihrísk.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X