Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cahojova_karlovaves.sk_fico_sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
karlovaves.sk, SITA
21. februára 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Starostka Karlovej Vsi napísala list Ficovi, obáva sa vysokých poplatkov za teplo

Starostka bratislavskej mestskej časti Karlova Ves Dana Čahojová žiada premiéra Roberta Fica, aby ochránil Bratislavčanov pred vysokými cenami za teplo a teplú vodu.

Domácnosti v Bratislave, základné aj materské školy, ale aj nemocnice treba podľa starostky ochrániť pred vysokými cenami za teplo a teplú úžitkovú vodu. Dôvodom má byť fixný poplatok za teplo, ktorý stúpne o 43,5 percenta. Zvýšenie odsúhlasil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO).

„Vážený pán premiér, dovoľte mi pripomenúť, že väčšina našich domácností sa snaží neplytvať a správa sa úsporne. Rodinné i bytové domy sa renovujú a zatepľujú. Bratislavské samosprávy boli znevýhodnené oproti iným častiam Slovenska a nemohli na tieto účely čerpať prostriedky zo zdrojov Európskej únie. Napriek tomu vo svojich rozpočtoch vyčleňujú veľké finančné prostriedky na reguláciu a znižovanie energetickej náročnosti budov. Ceny upravené rozhodnutím Úradu pre reguláciu sieťových odvetví považujeme za neprimerané a demotivujú správať sa ekologicky a šetrne,“ uviedla starostka v liste.

Väčšina domácností a verejných inštitúcií, ako upozorňuje Čahojová, je pripojená na centrálny odber tepla a teplej vody. Týka sa to najmä mestských častí Karlova Ves, Nového Mesta, Starého Mesta, Dúbravky a Ružinova. Dodávateľom je Bratislavská teplárenská. ÚRSO pre ňu vydal od 1. januára do 31. decembra 2021 variabilnú a fixnú zložku maximálnej ceny tepla. Hoci variabilná cena klesla oproti minulému roku o 25,5 percenta, fixná sa zvýšila o 43,5 percenta.

„Neprimeraným zvýšením fixnej ceny tepla a teplej úžitkovej vody sa hrubo spreneveril svojmu účelu a poslaniu. V mene obyvateľov Karlovej Vsi, ktorých zastupujem, Vás žiadam o zabezpečenie nápravy,“ dodáva v liste Čahojová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X