Starostka Karlovej Vsi vydala zákaz využívania školských areálov. Toto je dôvod

Karlova ves ihsriska zakaz strom.jpg

Dôvodom sú spadnuté stromy v dôsledku dažďom podmáčanej pôdy.

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová vydala zákaz využívania areálov všetkých 3 základných a 9 materských škôl. Dôvodom sú tri spadnuté stromy v dôsledku dažďom podmáčanej pôdy. Zákaz platí až do odvolania. Informoval o tom vedúci Referátu pre komunikáciu s médiami a vzťahy s verejnosťou v Karlovej Vsi Branislav Heldes.

V prvom rade je potrebné myslieť na bezpečnosť našich detí. Preto som s okamžitou platnosťou vydala zákaz pohybu v školských areáloch. Bude platiť do odvolania, pokiaľ sa pôda nevysuší. Momentálne je veľmi podmáčaná,“ informovala Čahojová. Zároveň upozornila všetkých obyvateľov, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri pohybe v lesnom prostredí.

Ako sa píše v tlačovej správe, z dlhodobého sledovania meteorologickej stanice Bratislava – Mlynská dolina ide od roku 1982 o tretí najdaždivejší máj. „Počas mája za obdobie od roku 1982 do 2010 spadlo na tejto stanici priemerne 63 mm zrážok. Od 1. do 28. mája tohto roku bol objem zrážok viac ako dvojnásobný, konkrétne 134 mm,“ povedal klimatológ Slovenského hydrometeorologického ústavu Pavol Faško.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk