Starostka Starého Mesta sa teší z novej posily, ktorou je filantrop roka

Aufrichtova poradca machata stare mesto bratislava.jpg

Nová posila v tíme starostky. Filantrop roka Marek Machata je poradcom pre oblasť sociálnych vecí.

Roky sa ako dobrovoľník venuje pomoci zdravotne a sociálne znevýhodneným občanom. Za svoju prácu dokonca v roku 2018 získal prestížne ocenenie Krištáľové krídlo v oblasti Filantropia. Poslanec BSK Marek Machata (35) sa stal novým poradcom starostky Starého Mesta Zuzany Aufrichtovej pre oblasť sociálnych vecí.

Veľmi ma to teší,“ uviedla Zuzana Aufrichtová. „Chceme sa zamerať na bezbariérovosť a zlepšenia v sociálnej oblasti. Som rada, že odborník ako Marek bude participovať na tvorbe Dobrého úradu,“ dodala.

Rodený Bratislavčan Marek Machata vyštudoval sociálnu a pracovnú psychológiu na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave a právo na Paneurópskej vysokej škole. Tam zložil aj dizertačnú skúšku v odbore masmediálne štúdiá.

Má 17-ročné skúsenosti z pôsobenia v neziskovom sektore, najmä ako projektový manažér občianskych združení zameraných na pomoc ľuďom s postihnutím. V minulosti pracoval ako poradenský psychológ, mediátor, motivátor a kouč. Je poslancom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Od februára 2018 je predsedom Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov SR (AOZPO SR) a členom poroty Krištáľového krídla v kategórii Filantropia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk