Starý most bude mať po dnešnom vysunutí 268 metrov. Napojí sa na pilier číslo 34

Starý most
SITA

Najnáročnejšia časť vysunutia Starého Mosta, takmer 80-metrovej konštrukcie, pokračuje, mostnú konštrukciu to predĺži na 268 metrov. Dnes celú konštrukciu napoja na pilier číslo 34.

Do úplného prepojenia petržalského a staromestského brehu Dunaja bude chýbať ešte sto metrov. „Najnáročnejší je tento výsuv tým, že si to vyžaduje zastavenie plavby po Dunaji,“ povedal dnes na brífingu pri Starom moste v Bratislave riaditeľ stavby Peter Tekeľ.

Práce na príprave vysunutia 80-metrovej konštrukcie sa začali vo štvrtok 27. augusta v skorých ranných hodinách, ukončiť by ich mali do dnešnej polnoci.

„Prípravné práce sa začali ukotvením lode s podpornou konštrukciou medzi novovybudovaným pilierom číslo 34 a pilierom číslo 5 a aktiváciou podpornej sústavy na lodi,“ vysvetlil Tekeľ. Táto etapa je zaujímavá najmä preto, že ide o unikátnu technológiu, keď preklenutie oceľovej konštrukcie z piliera na pilier musí zabezpečiť ďalšia podporná konštrukcia.

Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal dnes pred novinármi pripomenul, že s postupom prác na Starom moste je spokojný. „Časový rámec, ktorý sme nastavili, dodržíme. Most bude hotový do 15. decembra tohto roka. Som presvedčený, že tento termín je posledný,“ tvrdí Nesrovnal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk