Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Križovatka, cesta, diaľnica
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
14. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Štát uvoľní na úpravu križovatky s pripojením na D4 v Devínskej Novej Vsi 25 miliónov eur

Štát poskytne mestskej časti Devínska Nová Ves v nasledujúcich piatich rokoch postupne takmer 25 miliónov eur na úpravu okružnej križovatky s pripojením na budúcu diaľnicu D4 a na pozemnú komunikáciu na sprístupnenie zóny Devínska Nová Ves.

Vláda v stredu schválila návrh ministra dopravy Arpáda Érseka (Most-Híd) na uvoľnenie prostriedkov štátneho rozpočtu na riešenie dopravnej situácie v severozápadnej časti mesta Bratislava a odporučila starostovi Devínskej Novej Vsi Milanovi Jamborovi začať prípravu a následne realizáciu stavby do 30. júna 2018.

Nová komunikácia je plánovaná v dĺžke 2,8 kilometra a má byť na ceste II/505 zaústená do novej okružnej križovatky v zjazde z plánovanej D4. Zmena je podľa rezortu dopravy nutná z dôvodu očakávaného nárastu dopravy. „Na trase pozemnej komunikácie budú vybudované ďalšie križovatky s miestnymi a účelovými komunikáciami, aby sa čo najviac odľahčili súčasné cesty riešeného územia,“ uviedlo ministerstvo.

Z predpokladaných nákladov 24,9 mil. eur bez DPH (29,9 mil. eur s DPH) predstavujú stavebné náklady 18,9 mil. eur, projekčná a inžinierska činnosť 1 mil. eur a majetkovoprávne vysporiadanie 5 mil. eur bez DPH. „Skutočná výška celkových nákladov bude upresňovaná postupne v jednotlivých stupňoch projektovej prípravy, je závislá od podmienok povoľovacích rozhodnutí a výsledku verejných obstarávaní,“ oznámil rezort.

Ministerstvo dopravy a výstavby má pre Devínsku Novú Ves uvoľniť v budúcom roku do 900 tis. eur, v roku 2019 do 5,1 mil. eur, v roku 2020 do 6,7 mil. eur, v roku 2021 do 11,2 mil. eur a v roku 2022 do 1 mil. eur. Peniaze majú byť uvoľnené v budúcom roku do 31. júla a v ďalších rokoch do 31. marca.

Harmonogram prípravy a realizácie projektu predpokladá ukončenie vypracovania zámeru EIA (posúdenie vplyvu na životné prostredie), dokumentácií pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie do februára 2019. Majetkovoprávne vysporiadanie by malo byť hotové do septembra 2019, stavebné povolenie má byť vydané do januára 2020, verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby má trvať do júna 2020, samotné stavebné práce v dĺžke devätnásť mesiacov do februára 2022 a kolaudačné konanie by sa malo skončiť do júna 2022.

„Predpokladaný harmonogram prípravy a realizácie stavby je viazaný na zabezpečenie finančných prostriedkov, plynulý priebeh povoľovacích procesov, majetkovoprávneho vysporiadania a verejného obstarávania,“ dodal rezort dopravy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X