Stavba Forum Business Center II je na spadnutie, developer získal prvé povolenia

Forum business center maps.google.sk_.jpg
ilustračné: maps.google.sk

Pokračovanie komplexu Forum Business Center sa pomaly rozbieha. Sedemnásťpodlažná entrála Telekomu bude doplnená o nižšiu budovu. Informoval o tom portál etrend.sk.

Podľa pôvodného projektu malo ísť o vežiak v tvare písmena H s 38-tisíc štvorcovými metrami kancelárií a s podzemným parkoviskom pre 780 parkovacích miest. Stavať sa malo začať v roku 2008, stavba mala byť dokončená v roku 2013. Developer HB Reavis postavil len jednu vežu s plochou 18,7 tisíca štvorcových metrov, v ktorej približne 14-tisíc štvorcových metrov zaberá Slovak Telekom. HB Reavis avizoval, že plánuje pokračovať druhou etapou, chýbali mu však nutné doplnky územného plánu.

Projekt získal koncom mája na pokračovanie komplexu prvé stavebné povolenia. Budova má mať 13 nadzemných s 16-tisíc štvorcovými metrami plochy pre kancelárie a štyri podzemné podlažia s 286 parkovacími miestami.

Ako sa uvádza v zámere, veže by mali mať spoločný vchod, pričom „na prízemí projektu je navrhnutá dvojpodlažná vstupná hala a lobby.“ V budúcnosti by okrem recepcie mohla slúžiť ako minigaléria či ako showroom pre firmy. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk