Stavba nového bytového komplexu, ide o dostupné, mestské, nájomné byty v Petržalke

Kolaz bratislava vystavba muchovo namestie.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR, Marek Velček - koláž BratislavaDen.sk

Rozvoj mestského nájomného bývania v Bratislave pokračuje, a to aj s rastúcou výstavbou šiesteho poschodia bytového domu na Muchovom námestí. V tomto článku sa dozviete o novinkách v projekte, ktorý sa stáva dôležitým bodom pre mesto a jeho obyvateľov.

Bratislava prežíva dynamický rozmach v oblasti mestského bývania a mesto sa rovnako snaží podporiť mestské nájomné bývanie. Malými krokmi postupuje aj vďaka iniciatívam ako je stavba bytového domu na Muchovom námestí k dostupnejšiemu bývaniu.

Tento projekt so 103 mestskými nájomnými bytmi je toho súčasťou. Muchovo námestie bolo kedysi plánované ako projekt komerčného bývania, teraz sa stáva miestom pre mestské nájomné bývanie a verejný priestor.

Vzniká tu osempodlažný bytový dom s 52 klasickými nájomnými bytmi a 51 náhradnými nájomnými bytmi pre reštituentov, tento bytový dom bude mať úžitkovú plochu 5 030 m2 a poskytne nielen príjemné bývanie, ale aj verejný park pre oddych a komunitné aktivity.

Práve prebiehajú práce na šiestom poschodí a od prízemia zasa pracujú na výstavbe nosných priečok a múrov, technických rozvodoch a zateplení. Osadené sú tu aj vzorové okenné výplne. Stavba by mala byť dokončená v októbri tohto roka a v marci 2025 je naplánované odovzdanie diela.

Hotová tak bude len prvá etapa, druhá etapa má priniesť ďalších približne 50 nájomných bytov a tiež dvojpodlažné parkovisko pod bytovým domom. Stavba je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Taktiež má mesto rozpracované projekty s viac ako 400 nájomnými bytmi, a to od rekonštrukcie starých mestských bytov až po spoluprácu s developermi na férovej výstavbe. Bratislava aktívne pracuje na zabezpečení kvalitného bývania pre svojich obyvateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk