Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ubytovňa pre bezdomovcov vo Vrakuni
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Monika Cicáková

Stavba vo Vrakuni mala byť ubytovňou pre bezdomovcov. Mesto v nej zriadi bývanie pre políciu a učiteľov

Mesto vyšlo Vrakunčanom v ústrety a od pôvodných plánov upustilo.

Keď sa pred časom verejnosť dozvedela informáciu, že v stavbe na Čiližskej ulici vo Vrakuni má byť ubytovňa pre bezdomovcov, miestni obyvatelia nereagovali pozitívne. Začali spisovať petíciu a apelovať na primátora, aby návrh zmenil.

Obavy z ubytovne

Stavba mala poskytovať prechodné stabilné bývanie pre menší počet ľudí bez domova. S podporou sociálneho pracovníka by si časom našli vlastné bývanie a zamestnanie.

Primátor Matúš Vallo vysvetlil, že hlavným cieľom bolo pomôcť ľuďom, ktorí sa vo Vrakuni už nachádzajú a riešiť tak zároveň aj problémy s dotyčnými v mestskej časti.

Obavy z potenciálnej ubytovne pramenili aj zo stále nevyriešených problémov v bytovke Pentagon, ako napríklad predaj drog. Primátor si je vedomý problematickej bytovky a je to zároveň i dôvod, prečo mesto zmenilo svoje rozhodnutie.

Bývanie pre policajtov a učiteľov

„Mesto v objekte zriadi stanicu mestskej polície a mestská časť nájomné bývanie pre príslušníkov mestskej polície a pre učiteľov, ktorí učia na školách vo Vrakuni,“ informoval Vallo.

Návrh odsúhlasil aj starosta Vrakune Martin Kuruc. Časť priestoru v stavbe bude určená pre ľudí, ktorí prechádzajú krízovou životnou situáciou.

Väčšia bezpečnosť Vrakune

Mesto chce zároveň zapracovať na zlepšení bezpečnosti mestskej časti, najmä v okolí Pentagonu. Pred časom mesto predstavilo pre Vrakunčov balíček bezpečnostných riešení.

„Tento komplexný prístup stojí na troch pilieroch – bezpečnostná rovina, spojená s rozšírením kamerového systému, zriadením stanice mestskej polície a posilnením hliadkovania, ďalej sociálna rovina, spojená s terénnou sociálnou prácou a novým prechodným domovom pre 20 až 30 ľudí na Čiližskej, a nakoniec priestorová rovina, spojená s novým verejným osvetlením, čistotou verejného priestoru a novým parkom na Čiližskej,“ dodal na záver Vallo.

Na zriadenie ubytovne bolo vyčlenených 700-tisíc eur. Financie budú použité na riešenia pre sociálne vylúčené skupiny v iných lokalitách.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X