Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hotel danube park inn baden 1.jpg
© BratislavaDen.sk
13. apríla 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Stavebník musí podľa pamiatkarov do konca októbra upraviť fasádu na Hoteli Danube

Do konca októbra musí stavebník upraviť fasádu na Hoteli Danube v Starom Meste podľa projektu, ktorý schválili pamiatkari. Na piatkovom brífingu o tom novinárov informoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík s tým, že podpísal oznámenie o začatí konania o vydaní časovo obmedzeného povolenia na predčasné užívanie.

„Začína tak plynúť sedemdňová lehota na možnosť odvolania alebo predĺženia lehoty. Pokiaľ sa nikto neodvolá ani nepožiada o predĺženie lehoty, malo by toto predčasné užívanie vstúpiť do platnosti, bude vydané rozhodnutie a následne môžu hotel spustiť v plnej prevádzke,“ uviedol ďalej Števčík. Dodal, že pokiaľ stavebník fasádu do konca októbra neupraví podľa schváleného projektu, hotel skončí.

„Súčasná fasáda Hotela Danube tak bude čoskoro minulosťou. Hotel totiž nebude skoladuovaný bez toho, aby sa fasáda nezmenila. Pamiatkari súhlasili s úpravou fasády, a teda s návrhom, ktorý pripravil architekt Ľubomír Závodný, a ktorý vzišiel z workshopu zorganizovaného investorom, a odobrili ho tiež architekti zo Spolku architektov Slovenska. Keďže sme v pamiatkovej zóne, fasáda má korešpondovať s prostredím, nemá pôsobiť rušivo, ani narúšať okolostojacu zástavbu,“ pripomenul starosta.

Nová farba

Podľa autora projektu novej fasády architekta Ľubomíra Závodného sa zmena farebnosti fasády približuje ku klasickému výrazu mestských bratislavských domov. „Tam je skôr tá farba ako travertínu či pieskovca, jednoducho tie teplejšie farby. Preto sme zmenili aj tektoniku členenia fasády, aj farebnosť. Ide to jedno s druhým,“ vysvetlil Ľubomír Závodný. Ako ďalej dodal, na projekte urobili zaujímavejšiu plasticitu, ako aj členenia, aby to neboli body, ale aby to malo ten vertikalizmus.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X