Stavebný úrad Ružinov bude opäť rozhodovať o výstavbe na Hraničnej ulici

Hranicna ulica maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Developer chce postaviť na parkovisku na Hraničnej ulici 59 bytov na ôsmich nadzemných podlažiach.

O výstavbe na Hraničnej ulici v Bratislave bude opäť rozhodovať Stavebný úrad v Ružinove. Ten plánovanú výstavbu zamietol, developer sa však voči jeho rozhodnutiu odvolal. O aktuálnej situácii informujú na sociálnej sieti poslanci z Teamu Vallo pre Ružinov.

Developer Supreme development chce postaviť na parkovisku na Hraničnej ulici 59 bytov na ôsmich nadzemných podlažiach. Parkovisko slúži ako verejné pre obyvateľov bytových domov na Hraničnej, oproti sú rodinné domy,“ uvádzajú poslanci.

Stavebný úrad Ružinov vydal voči výstavbe zamietavé stanovisko, developer sa odvolal na Okresný úrad. „Okresný úrad zrušil rozhodnutie Stavebného úradu Ružinov a vec vrátil na nové prerokovanie a rozhodnutie,“ dodali poslanci.

Predaj pozemku na Hraničnej ulici súkromnému vlastníkovi odsúhlasilo mestské zastupiteľstvo ešte v roku 2008. Stavebný úrad Ružinov žiadosť developera o územné rozhodnutie zamietol z dvoch dôvodov. „Prvým je nesúlad s územným plánom, keďže ide o stabilizované územie, a druhým je skutočnosť, že developer nie je vlastníkom spevnenej plochy parkoviska,“ vysvetľujú poslanci.

Teraz, keď sa vec vrátila na ružinovský stavebný úrad, mestská časť má tri možnosti, ako ďalej postupovať. „Rokovať o zámene pozemku, odkúpenie mestskou časťou alebo rokovať s developerom o znížení podlažnosti,“ uzavreli poslanci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk