Ste z Petržalky a máte auto? Od januára sa mení parkovacia politika, prinášame prehľad zmien

Zmeny v parkovacej politike v Petržalke
Foto: Facebook/ Petržalka

Od 1. januára redukuje Petržalka počet áut zaregistrovaných v systéme parkovacej politiky, o čom rozhodli poslanci mestskej časti.

Cieľom zmeny parkovacej politiky je redukcia vozidiel pre rezidentov. Podľa analýzy, ktorú zverejnila mestská časť, má z celkového počtu 33 900 rezidentov 1 auto až 29 000 rezidentov (85 %) , 2 autá má 4 400 rezidentov (13 %) a 3 autá 522 rezidentov (1,54 %).

„V novembri bola prijatá úprava všeobecne záväzného nariadenia, na základe ktorej od 1. februára už rezidenti nebudú môcť využívať výhody rezidenčného parkovania, ak majú viac ako dve autá na osobu, resp. tri autá na byt, a ak majú viac ako jedno služobné auto na osobu alebo jedno rodinné auto (člena rodiny, ktorý nemá trvalý pobyt v Petržalke). Tieto obmedzenia sú zavedené po 15 mesiacoch od spustenia systému a jednoznačne vychádzajú z existujúcich údajov,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Rezidenti, ktorí majú viac áut, si môžu do 31.1. zredukovať ich počet sami a to zmenou na návštevnícke, alebo vymazaním zo systému, ak auto už nevlastnia. Môžete kontaktovať aj referát mobility na e-maile vozidlo@petrzalka.sk. Nové pravidlá vstúpia do platnosti od 1.2.

Zmeny v parkovacej politike od 1.2.:

• Jeden rezident môže mať registrované maximálne 2 vozidlá, z toho len 1 služobné vozidlo na súkromné účely. Pokiaľ má rezident registrované vozidlo manžela/ manželky bez trvalého pobytu v Petržalke alebo rodičovské vozidlo, môže mať rezident registrované len 1 vozidlo.

• Na jeden byt môžu byť registrované maximálne 3 vozidlá. Pokiaľ je v byte registrované vozidlo manžela/ manželky bez trvalého pobytu v Petržalke, alebo rodičovské vozidlo, môže byť na byt registrované len toto 1 vozidlo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk