Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mirbachov palác
SITA
10. mája 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Štipendium Radislava Matuštíka vyhrala kurátorka Barbora Komárová s projektom Techniky spomínania

Víťazný projekt z 13. ročníka Štipendia Radislava Matuštíka, ktorého cieľom je podpora mladých kurátorov, dnes o 17. hodine slávnostne predstavia v Galérii mesta Bratislavy (GMB). Štipendium na uskutočnenie výstavy v mestskej galérii získal projekt Barbory Komárovej Techniky spomínania.

Vybrala ho 4. marca odborná komisia v zložení: Ivan Jančár a Zsófia Kiss-Szemán z GMB, kurátor bratislavskej kunsthalle Richard Gregor a Silvia Čúzyová z Galérie Medium Vysokej školy výtvarných umení. Výstavu, ktorú pripravila Komárová, si záujemcovia môžu pozrieť oddnes do 26. júna na treťom poschodí Mirbachovho paláca GMB na Františkánskom námestí 11.

Výstava Techniky spomínania sa venuje „téme spojenej s pamäťou jednotlivca a jeho snahou o spracovanie prežitých okamihov. Prostredníctvom diel ôsmich slovenských autorov patriacich do mladej generácie predstavuje rôzne umelecké prístupy a ‚techniky‘ narábania s vlastnými, ale aj cudzími spomienkami“, uvádza GMB na svojej webstránke. Medzi vystavujúcimi autormi sú: Žofia Dubová, Cynthia Gregorová, Daniela Krajčová, Zuzana Kutašová, Miriama Schniererová, Ivana Sláviková, Ján Šipöcz a Tomáš Werner.

Galéria mesta Bratislavy vyhlásila 13. ročník projektu na podporu mladých kurátorov, Štipendium Radislava Matuštíka, vlani. Študenti, doktorandi a absolventi umenovedných a umeleckých odborov vysokých škôl do troch rokov od ukončenia štúdia sa doň mohli prihlásiť do 15. januára tohto roka. Víťazka Barbora Komárová dostala priestor na uskutočnenie vlastného kurátorského projektu na treťom poschodí Mirbachovho paláca. Tradične jej galéria uhradila organizačné zabezpečenie výstavy a poskytla honorár 100 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X