Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
trolejbus, MHD
ilustračné: SITA
17. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skdpb.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Štrajk je odvrátený, dopravný podnik uzatvoril na nasledujúce dva roky kolektívnu zmluvu

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava (DPB), a. s., Ing. Milan Urban so zástupcami zamestnancov – všetkými odborovými organizáciami pôsobiacimi v DPB – podpísali spoločne 16. januára 2017 Kolektívnu zmluvu pre roky 2017 – 2018.

Vedenie DPB viedlo kolektívne vyjednávanie niekoľko mesiacov so zreteľom, aby sa v prvom rade zohľadnili záujmy a potreby zamestnancov a zamestnávateľa. Všetky strany prejavili počas vyjednávania vôľu dohodnúť sa.

Podpisom tak všetky zúčastnené strany uviedli do platnosti nové podmienky v oblasti odmeňovania zamestnancov, sociálnych a ostatných pracovných podmienok pre zamestnancov Dopravného podniku Bratislava.

„Podpisom Kolektívnej zmluvy sa potvrdilo, že náš podnik je stabilný partner pre našich zamestnancov a dokáže oceniť ich pracovné nasadenie. Náležitú pozornosť venujeme všetkým zamestnancom, nielen v oblasti zvyšovania mzdy, ale aj pri ďalších finančných náhradách. Rád by som poďakoval hlavne tým zamestnancom, ktorí svojou zodpovednou a kvalitnou prácou vytvárajú nielen dobrú pracovnú atmosféru, ale prispievajú aj k dobrému menu Dopravného podniku,“ povedal Milan Urban.

V novej Kolektívnej zmluve DPB pre roky 2017 – 2018 sú okrem iného upravené aj tieto podmienky:

s účinnosťou od 1. 7. 2017 sa zamestnancovi DPB, a. s., priznáva jednotný valorizačný príplatok k mesačnej mzde vo výške reprezentujúcej čiastku 3 % priemerného mesačného zárobku dosiahnutého v roku 2016 v DPB, a. s.;
úprava mzdových zvýhodnení, náhrady miezd, napríklad úprava mzdového zvýhodnenia za prácu v sobotu a nedeľu, mzdové zvýhodnenie za prácu v noci, v odpoludňajšej zmene, za vedenie pracovnej čaty, za zvýšenú obtiažnosť výkonu práce, zácvik vodiča;
zvýšenie príspevku zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie od 1. 1. 2017;
zvýšenie príspevku zamestnancom pri pracovnom a životnom jubileu od 1. 1. 2017.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X