Strašidelná budova v Sade Janka Kráľa: Kto sa odváži zmeniť ju? Mesto hľadá serióznych nájomcov

Kolaz bratislava sad janka krala.jpg
Foto: www.bssmsro.eu - koláž BratislavaDen.sk

V Bratislave nastáva revolúcia v Sade Janka Kráľa! Dlhodobo zanedbaný objekt sa konečne prebúdza k životu. Prečítajte si, ako môžete získať svoj kúsok tohto rajského miesta a prispieť k jeho novému životu.

Zanedbaná a miestami až strašidelná budova v Sade Janka Kráľa je miestom, ktoré dlhodobo pôsobila opusteným a bezcharakterným dojmom. Avšak, zmena je na obzore. V pláne je jej komplexná rekonštrukcia a mesto hľadá nového nájomcu, ako pripomína: „Pozn.: SERIÓZNE!

V minulosti slúžila budova v Sade Janka Kráľa rôznym účelom, ale v posledných desaťročiach upadla do zabudnutia. Roku 2022 sa však začala rekonštrukcia v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy. Cieľom je obnoviť pôvodnú krásu budovy a nájsť nové možnosti jej využitia.

Požiadavky a predstavy mohol každý vyjadriť v rámci participatívneho procesu. Mesto teraz hľadá nájomcu, ktorý dokáže priniesť do tejto budovy nový život. Ale pozor, nie hocijaký! Nový nájomca má za úlohu vytvoriť bezpečné, bezbariérové a komunitné prostredie, kde sa bude vždy niečo diať. Cieľom je z tejto budovy urobiť miesto, kde sa budú stretávať mladí ľudia, umelci, a všetci tí, ktorí majú vášnivý vzťah k Sadu Janka Kráľa.

Záujemcovia majú možnosť zúčastniť sa na obhliadke priestorov, ktorá sa koná 3. októbra 2023 o 11.00 hod. Prihlášky následne môžu záujemcovia posielať do 13. októbra 2023. Odborná komisia návrhy zhodnotí, a víťaza ohlási na prelome októbra a novembra.

Priestor sa prenajíma bez zariadenia, súťažný návrh teda musí obsahovať aj zariadenie interiéru, je možné absolvovať aj technickú (nepovinnú) prehliadku po telefonickej dohode s prenajímateľom priestoru. Viac informácii aj súťažný formulár nájdete na tejto stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk