Aktualizované: Strašná tragédia v Petržalke: Muž a žena pravdepodobne vyskočili z okna, polícia našla aj mŕtve dieťa

Vysehradska petrzalka samovrazda tragedia udalosti.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Bližšie informácie polícia poskytne, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní.

  • Aktualizované o ďalšie informácie od polície.

Na linke 158 polícia krátko po 10.15 prijala informáciu, podľa ktorej vypadol muž z jedného z bytov na Vyšehradskej ulici v Petržalke. Privolaná záchranná služba ho previezla do jednej z nemocníc, kde zraneniam podľahol, informoval v tlačovej správe Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michal Szeiff.

Muž vo veku 27 rokov nebol na mieste stotožnený, nemal pri sebe žiadne doklady a ani susedia ho nespoznávali. Ako neskôr uviedla polícia, ihneď po tejto udalosti začali policajné hliadky vyšetrovať jeho pôvod a hľadali byt, z ktorého mohol vypadnúť. To sa im na mieste nepodarilo.

Snažili sa na mieste skontaktovať s majiteľmi bytov v celom 7-poschodovom paneláku. Mnoho obyvateľov sa nepodarilo skontaktovať a ako dodáva polícia: „V tom čase neexistoval zákonný dôvod, aby policajti využili svoje oprávnene a otvorili niektorý z bytov. V rámci vykonaných úkonov bola využitá aj možnosť služobného dronu.“

Krátko po 15.00 polícia prijala ďalšie oznámenie, že na uvedenej adrese došlo k pádu ďalšej osoby – tentokrát 39-ročnej ženy. Tá utrpela pádom zranenia, ktorým na mieste podľahla. Mala tiež údajne bodné rany. Podľa informácii TV JOJ malo ísť o súrodencov. Neskôr nájdený chlapec bol syn dobodanej ženy.

Policajti na mieste vykonávali od prvotného oznámenia potrebné úkony. Až po druhej udalosti sa však podarilo lokalizovať byt sedemposchodového obytného domu, z ktorého súrodenci pravdepodobne vypadli. Ženu sa totiž podľa slov polície podarilo identifikovať a tým pádom presne lokalizovať miesto jej pobytu, miesto odkiaľ mala vypadnúť z okna.

Krátko pred 16.30 hod. policajti za splnenia zákonných podmienok otvorili predmetný byt. Vnikli doňho po splnení zákonných dôvodov, a teda byt nikto neotváral, nepodarilo sa nadviazať kontakt s nikým v byte a vzniklo dôvodné podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba. Čo sa potvrdilo a vo vnútorných priestoroch bytu našli telo maloletej osoby 9-ročného chlapca, bez známok života.

Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Bližšie informácie polícia poskytne, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk