Strašné detaily nehody: Polícia vydala všetky informácie o tragickej nehode na zastávke Zochova

Nehoda urtie zabitie alkohol policia.jpg
Foto: Polícia Slovenskej republiky

Generálny prokurátor Maroš Žilinka garantoval zákonné vyšetrenie tragédie a spravodlivé potrestanie vinníka.

Aktualizované

V prípade tragickej dopravnej nehody v Bratislave začal policajný vyšetrovateľ stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovaním tragédie, pri ktorej auto na zastávke MHD zabilo štyroch ľudí a ďalších šiestich zranilo, sa zaoberajú policajti krajskej kriminálky.

Tragická nočná nehoda v Bratislave má piatu obeť. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská krajská polícia. „Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam spôsobeným tragickou udalosťou,“ uviedla polícia s tým, že ide o 21-ročné dievča.

Opitý nezvládol riadenie

Vyšetrovateľ nevylučuje zmenu právnej kvalifikácie v tomto prípade,“ uviedol Szeiff. Ako dodal, vodičovi po nehode namerali dychovou skúškou 1,69 promile alkoholu a umiestnili ho v cele policajného zaistenia.

Tragická nehoda sa stala v nedeľu 2. októbra o 22.24 hod. Ako poznamenal policajný hovorca, 60-ročný vodič viedol vozidlo Škoda SuperB po Staromestskej ulici v smere na most SNP.

V stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo spôsobenom požitím alkoholu neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a zišiel mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) Zochova,“ uviedol Szeiff s tým, že na zastávke sa v tom čase nachádzalo viacero osôb, do ktorých vozidlo vo vysokej rýchlosti narazilo.

Pri nehode na mieste zahynuli štyri osoby, tri osoby boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach,“ doplnil.

Spolujazdec rovnako pod vplyvom

V čase dopravnej nehody sa podľa hovorcu vo vozidle nachádzal aj 36-ročný spolujazdec, ktorý bol rovnako podrobený dychovej skúške. Pri tej mu namerali 0,5 mg/alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

K tragickej nehode sa vyjadril aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, ktorý na sociálnej sieti prejavil úprimnú sústrasť rodinám pozostalých. „Orgány prokuratúry garantujú zákonné vyšetrenie tragédie, ktoré povedie k spravodlivému potrestaniu vinníka,“ uviedol Žilinka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Výkon dozoru nad zákonnosťou prípravného konania bude podľa jeho slov vykonávať prokurátor krajskej prokuratúry Bratislava pod dohľadom prokurátora Generálnej prokuratúry SR.

Mŕtvi študenti

Univerzita Komenského (UK) potvrdila, že medzi obeťami nehody na zastávke mestskej hromadnej dopravy v Bratislave boli aj jej študent a študentka. Univerzita o tom informovala na sociálnej sieti. Pozostalým vyjadrila sústrasť.

Univerzita Komenského zároveň ponúka pozostalým, kamarátom a blízkym využitie služieb Psychologickej poradne UK. Poradňa sa nachádza vo Vysokoškolskom meste Ľ. Štúra – Mlyny, Staré grunty 36, átriový dom R (na kopci nad zástavkou). Bližšie informácie sú dostupné na webstránke UK.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk