Strašné udalosti: Žiak školy pre nadané deti založil požiar a sám v plameňoch zahynul

Hasici poziar skola.jpg
Foto: archívne, www.facebook.com

Žiak mal založiť dva požiare v meste, pričom sám uhorel v priestoroch podpálenej školy.

Polícia vyšetruje požiare v Bratislave. V priestoroch školy na Skalickej ceste horelo vo vnútorných priestoroch školy. Po uhasení požiaru hasiči našli v zhorených priestoroch ľudské telo bez známok života. U muža privolaný súdny lekár konštatoval smrť. Podľa zisťovateľa príčin požiaru bol požiar v škole založený úmyselne. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

V sobotu 1. júla v nočných hodinách boli policajti privolaní aj k požiaru niekoľkých motorových vozidiel v areáli firmy nachádzajúcom sa na Pestovateľskej ulici. Neznámy páchateľ v areáli firmy zapálil šesť motorových vozidiel, a ďalších osem pred areálom firmy.

Presné príčiny a okolnosti uvedených udalostí sú predmetom vyšetrovania. Vzhľadom k prebiehajúcim úkonom nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla polícia.

Oba požiare má mať na svedomí jeden zo žiakov školy pre mimoriadne nadané deti. Práve 18-ročný žiak mal školu aj autá podpáliť, pričom sám v priestoroch podpálenej školy zahynul. O súvislostiach informoval portál Štandard. Má ísť o rovnakú školu, ktorú navštevoval mladý vrah útočiaci pred podnikom Tepláreň na Zámockej minulý rok v októbri.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk