Strategický objekt kontrolnej činnosti colníkov rekonštruujú

hraničný priechod Petržalka - Berg
SITA

Priestory colnice na bývalom hraničnom priechode Petržalka – Berg medzi Slovenskom a Rakúskom prechádzajú kompletnou rekonštrukciou. Ako informovala Patrícia Macíková, hovorkyňa finančnej správy, ktorej objekty patria, rekonštrukcia v celkovej sume vyše 1,6 milióna eur bude ukončená v máji budúceho roku.

Na hraničnom priechode pribudnú nové administratívne priestory, komplexne vybavená kontrolná hala a ďalšie priestory na zaistenie a kontrolu tovaru a osôb vrátane skladu horľavín a iných nebezpečných materiálov. Priestory budú využívané Kriminálnym úradom Finančnej správy a Stanicou Colného úradu Bratislava.

Priestory bývalého hraničného priechodu Petržalka – Berg, ktoré sú situované pri križovatke diaľnic D1 a D2 v Petržalke, sú podľa Macíkovej pre finančnú správu jedným z hlavných strategických objektov kontrolnej činnosti colníkov.

„Napriek tomu, že vnútorné hranice už v podstate neexistujú, stále ich kontrolujeme. Najmä v prípade Bratislavy ide o prirodzené hrdlo lievika tovarových tokov z východu a severu smerom do viacerých krajín EÚ. Navyše, pašeráci – najmä tabakových výrobkov – začali preferovať južnú vetvu do EÚ zo Srbska a Moldavska, nehovoriac o stále živej balkánskej drogovej trase,“ povedala.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk