Stredná odborná škola informačných technológií je modernejšia, obnova stála takmer 1,4 mil. eur

Stredna odbrona skola informacnych technologii.jpg
Reprofoto: www.youtube.com

V škole pôsobí jedno z ôsmich župných centier odborného vzdelávania a prípravy, ktoré prepája odborné vzdelávanie s praxou.

Stredná odborná škola informačných technológií (SOŠ IT) na Hliníckej 1 v Bratislave prešla komplexnou obnovou.

Ako informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, celková rekonštrukcia a modernizácia stála takmer 1,4 mil. eur, spolufinancovaná bola z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Krajská samospráva sa podieľala sumou takmer 70-tisíc eur. Na materiálne a technické vybavenie išlo viac ako 250-tisíc eur.

Modernejšia a opravená

Zrekonštruovaná a zmodernizovaná je budova školy, budova kuchyne s jedálňou a odborné pracoviská majú nové materiálno-technické vybavenie.

V rámci zníženia energetickej náročnosti zateplili obvodové plášte budov a strechy objektov, vrátane rekonštrukcie vykurovania.

Na tejto škole pôsobí aj Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií. Obnova školy, ako aj vybavenia, mala prilákať nových žiakov a poskytnúť im atraktívny priestor pre štúdium.

Školstvo je priorita

Školstvo patrí medzi naše priority. Preto ho modernizujeme po všetkým stránkach. Naše deti si zaslúžia mať nielen pekné školy, ale aj kvalitné vybavenie či atraktívne odbory. A pri odborných školách sú nevyhnutnou súčasťou vzdelávania aj moderné technológie, ktoré idú s dobou. A ako sa ukazuje, mať remeslo v ruke je dnes skôr výhodou. Ukazuje nám to aj nárast prihlášok na tieto školy. A začínajú to tak viac vnímať aj rodičia,” ozrejmil predseda BSK Juraj Droba.

Za posledné obdobie narástol záujem o študijné a učebné odbory so zameraním na oblasť Elektrotechnika a Doprava, pošty a telekomunikácie.

Odbory na SOŠ IT

Aj odbory na SOŠ IT sa sústreďujú na tieto žiadané oblasti. Žiaci tak môžu študovať odbory mechanik elektrotechnik, mechanik počítačových sietí, technik informačných či telekomunikačných technológií.

Študenti môžu v súčasnosti na župných školách využívať osem centier odborného vzdelávania a prípravy. Aktuálne modernizujeme aj ďalšie, napríklad pre stavebníctvo na Ivanskej ceste, potravinárstvo na Harmincovej v Bratislave alebo veterinárstvo v Ivanke pri Dunaji (okr. Senec). Verím, že aj nové moderné priestory či kvalitné vybavenie prilákaju viac záujemcov o odborné vzdelávanie,” uzavrel Droba.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk