Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Koronavírus prevencia
Foto: ilustračné, Gettyimages
5. marca 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Stredná škola v hlavnom meste bude pre podozrenie z koronavírusu dva dni zatvorená

Kraj zriadil osobitnú internetovú stránku, kde sú všetky potrebné informácie o víruse aj o aktuálnej situácii.

Stredná škola v hlavnom meste bude pre podozrenie z koronavírusu dva dni zatvorená. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží v Bratislave bude dva dni zatvorená. Dôvodom sú preventívne opatrenia pre koronavírus. Vzniklo totiž podozrenie, že jeden zo žiakov mohol prísť v zahraničí do kontaktu s nakazeným človekom,“ uvádza BSK a dodáva: „Výsledky testov na prítomnosť vírusu budú známe do 48 hodín. Na ich základe sa následne rozhodne škola v spolupráci s BSK a regionálnym hygienikom na ďalšom postupe.“

Preventívne opatrenia

Bratislavský samosprávny kraj už minulý týždeň prijal bezpečnostné preventívne opatrenia, ktoré by mali znížiť riziko prenosu koronavírusu v zariadeniach patriacich pod BSK a v prímestských spojoch.

V súvislosti s aktuálnym vývojom epidemiologickej situácie BSK odporučil riaditeľom škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti venovať tejto téme maximálnu pozornosť, dôsledne dbať na dodržiavanie odporúčaní hlavného hygienika SR,“ uviedol BSK a odporučil, aby školy zvážili účasť žiakov a zamestnancov na hromadných akciách a účasť riaditeľov a učiteľov na pracovných cestách.

Kraj ďalej odporučil opakovane upozorniť rodičov, aby v prípade výskytu chrípkového ochorenia nechali žiakov v domácom prostredí, aby sa zabránilo šíreniu chrípky a vylúčili sa všetky možné riziká. Zároveň kraj informoval, že je potrebné v každej škole vyčleniť miestnosť, ktorá bude slúžiť ako priestor na umiestnenie žiakov alebo zamestnancov v prípade výskytu podozrenia na ochorenie spôsobené koronavírusom.

Zvýšená hygiena

Podľa BSK je tiež potrebné dbať na zvýšenú hygienu, aby žiaci a zamestnanci mali k dispozícii dezinfekčné gély alebo antibakteriálne mydlá a zabezpečiť častejšie umývanie priestorov dezinfekčnými prostriedkami.

Napriek tomu, že na Slovensku dosiaľ nebol potvrdený žiadny prípad koronavírusu (COVID-19) BSK dôrazne apeluje na všetky inštitúcie, aby nepodceňovali riziko a zabezpečili potrebné preventívne opatrenia, ktoré pomôžu znížiť riziko nákazy ľudí pred týmto nebezpečným vírusom,“ uvádza BSK.

Pre mestá a obce v BSK zriadil kraj osobitnú internetovú stránku – bratislavskykraj.sk/koronavirus, kde sú všetky potrebné informácie o víruse a informácie o aktuálnej situácii. „Kraj venuje osobitnú pozornosť najmä inštitúciám vo svojej pôsobnosti, ako sú stredné školy, zariadenia sociálnych služieb a kultúrne zariadenia,“ uzavrel BSK.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X