Streetbalisti sa vydávajú naprieč Slovenskom

streetball, šport
SITA

Najväčšie vonkajšie basketbalové podujatie na Slovensku – 3×3 Basket Tour vstupuje už do svojho desiateho ročníka. Jubilejná séria sa opäť vydá naprieč Slovenskom od mája 2015. Tentoraz sa to začne prvého mája v areáli FTVŠ UK.

Bojovať o body do rebríčka a možnosť reprezentovať republiku budú mať hráči na desiatich regionálnych podujatiach, ktoré vyvrcholia veľkým finále 15. augusta na piešťanskom letisku v rámci hudobného festivalu Grape.

„Desiaty ročník, desať podujatí, od západu na východ, od Tatier k Dunaju, to bude tohtoročná jubilejná 3×3 Basket Tour, v ktorej chceme zúročiť naše desaťročné skúsenosti a pripraviť všetkým účastníkom sériu, na ktorú budú radi a dlho spomínať,“ uviedol pred štartom série zakladateľ Slovenskej streetballovej asociácie František Kubala.

Všetko vypukne už prvého mája v Bratislave v areáli FTVŠ UK, organizátori ani v tomto roku nezabudli na tradičné podujatie vo Vajnoroch. Z Bratislavy sa tour presunie k Slnečným jazerám do Senca.

Na strednom Slovensku sa basketbalisti budú môcť pasovať v atraktívnej lokalite areálu FIS na Štrbskom Plese, v rámci sprievodného podujatia 3. ročníku Rajec High Tatras Night Run. Júnové zastávky sú vyhradené Žiline, Ružomberku a Handlovej.

Osemnásteho júla bude turnaj súčasťou Iskra Svit Festu, o týždeň neskôr pod Urpínom zas hip-hopového festivalu Outbreak Europe. Hip hop a basketbal budú spolu fungovať na Zemplínskej Šírave.

„Záverečnou čerešničkou na torte bude vyvrcholenie celého turnaja na známom multikultúrnom festivale, ktorý sa každý rok uskutočňuje v Piešťanoch – Final Four Grape StreetBall,“ doplnil Kubala.

Počas každého turnaja čaká na návštevníkov bohatý sprievodný program plný hudby, tanca a festivalových atrakcií. Informácie pochádzajú z tlačovej správy organizátorov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk